دانش آی آر
بزرگترين سايت شيعه به زبان اسپانيايي افتتاح شد
تعداد بازدید : 808

 

بزرگترین سایت شیعه به زبان اسپانیایی، به همت مبلغان حوزه علمیه قم راه اندازی شد. هم اكنون بیش از پانصد میلیون نفر در سراسر دنیا و در 21 كشور جهان به زبان اسپانیایی صحبت می كنند.

 به گزارش ایرنا به نقل از رسا، در ایام فرخنده عید سعید غدیر خم و با حضور آیت الله "جعفر سبحانی" ، بزرگترین سایت شیعه به زبان اسپانیایی به همت مبلغان حوزه علمیه قم راه اندازی شد.

در آیین گشایش این پایگاه اینترنتی كه در مركز موسسه فرهنگی هنری اندیشه شرق برگزار شد، آیت الله جعفر سبحانی، از اساتید دروس خارج حوزه علمیه قم، از تلاش طلاب حوزه علمیه قم برای راه اندازی چنین سایتی قدردانی كرد و گفت: مبلغان باید با استفاده از ابزار و پیشرفت های روز، دنیا به تبلیغ دین اسلام بپردازند.

وی افزود: هم اكنون دنیا به صورت دهكده ای در آمده است كه هر فكری پس از تولید ماندگار و فراگیر خواهد شد.

در این پایگاه اینترنتی، قرآن كریم به روشی كاملا جدید به صورت انیمیشن با ترجمه اسپانیایی به همراه صوت و قرائت قاریان بزرگ، به صورت ویدیویی و صوتی در اختیار كاربران اسپانیایی زبان قرار گرفته است.

ادعیه به زبان های عربی و اسپانیایی به همراه انیمیشن، آرشیو مجلات اسپانیایی "كوثر" و "ثقلین"، دروس ویدیویی در موضوعات عقاید، اخلاق، احكام و انقلاب اسلامی، از دیگر بخش های این پایگاه اینترنتی است.

كتابخانه دیجیتالی این پایگاه، در بر دارنده جدیدترین كتاب ها به زبان اسپانیایی است و مجموعه احادیث، مجموعه عكس و بخش خبر جهان اسلام به زبان اسپانیایی از بخش هایی است كه برای كاربران این زبان در این سایت شیعی آماده شده است.

بخش اختصاصی زنان شامل مقالات، كلكسیون حجاب اسلامی، مصاحبه ها و آشپزی حلال و مقالات مختلف و همچنین پاسخگویی به سوالات دینی كاربران اسپانیایی زبان، از بخش های ویژه این پایگاه اینترنتی است.

همچنین برای دسترسی مناسب مردم آمریكای لاتین، فروش كتاب های شیعی به صورت آنلاین نیز در این پایگاه اینترنتی به ارایه خدمات می پردازد.

قرآن به زبان های مختلف، چت، چگونه مسلمان شدم، آموزش حج ابراهیمی، اوقات شرعی نقاط مختلف جهان و ایران شناسی، از بخش هایی است كه بزودی در این پایگاه اینترنتی شیعی در دسترس علاقه مندان قرار می گیرد.

این پایگاه اینترنتی هم اكنون با فایرفاكس و به نشانی های

www.islamoriente.com؛ www.islamoriente.net ؛www.islamoriente.org

در دسترس علاقه مندان قرار دارد تا ده روز دیگر با اینترنت اكسپلولر هم در دسترس كاربران قرار می گیرد.

تاریخ درج : 1387/9/28
منبع خبر : ايرنا
نام : شهر :