اخبار
منبع :
یک فوق تخصص گوارش و بیماری های کبد گفت: کبد چرب به علل نامشخصی در زایمان اول زنان و جنین پسر شایعتر است و زایمان طبیعی مناسبترین نوع زایمان برای زنان مبتلا به این بیماری است.

دکتر محمود اسحاق حسینی، فوق تخصص گوارش و بیماری های کبد و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفتگو با خبرنگار ایسنا منطقه علوم پزشکی تهران ابتلا به بیماری های کبد در دوران بارداری را به دو علت دانست و افزود: تاثیر مستقیم جنین بر مادر و یا ابتلای مادر به بیماری های کبدی قبل از بارداری علت بروز بیماری های کبدی در دوران بارداری است.

وی در ادامه با اشاره به این مطلب که درصد ابتلا زنان باردار به بیماری های کبدی بسیار پایین است در توضیح گفت: این بیماری بیشتر در زایمان اول که جنین آن پسر است شایع است و در هفته 28 با زردی مادر تظاهر می کند، علت این امر هنوز نامشخص است.

این فوق تخصص گوارش در توضیح این بیماری با تاکید بر پایین آمدن سطح سلامت عمومی تصریح کرد: تمام سطح کبد پوشیده از چربی می شود به طوری که قطرات چربی در نمونه برداری کاملاً مشخص است.

وی در مورد درمان بیماری های کبد در زنان باردار گفت: اولین قدم در درمان این افراد، بستری، مراقبت های ICU و ختم بارداری است.

این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در ادامه با ذکر این مطلب که علی رغم در خطر بودن جان مادر و جنین، زایمان واژینال مناسبترین روش است گفت: ماده بیهوشی در کبد متابولیزه شده و خود باعث تشدید بیماری شده و باعث مرگ بیمار می شود.

وی در پایان صحبت های خود متذکر شد، مادران کبد چرب در زایمان های بعدی خود دچار مشکل نمی شوند حتی اگر جنین پسر باشد

طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازیجدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *

 
سیستم تعمیر و نگهداری بهبود - PM