اخبار
منبع :
 
 

از دیگر ویژگی های این ابزار قیمت پایین، وزن کم و مقاومت بالای آن است که می تواند به عنوان ابزاری مفید به منظور تشخیص و کنترل انواع بیماری ها در کشورهای فقیر مورد استفاده قرار گیرد.

محققان دانشگاه هاروارد به منظور کاهش هزینه های درمانی در کشورهای فقیر اقدام به تولید ابزاری آزمایشگاهی برای تست انواع بیماریها از نمونه های مایع بدن توسط کاغذ کردند.
محققان دانشگاه هاروارد طی ابداعی نوین موفق به تولید کیت آزمایشگاهی از کاغذ شدند که می تواند سطح درمان پزشکی را در کشورهای فقیر بهبود بخشد.
در حال حاضر اغلب آزمایشهای پزشکی به جریانهای بدن بستگی دارد برای مثال اکثر آزمایشهای معتبر بر روی خون، ادرار و بزاق بیماران انجام می گیرد. در عین حال برخی از این آزمایشها در آزمایشگاه به صورت اتوماتیک و با استفاده از یک تراشه الکترونیکی صورت می گیرد که به دلیل هزینه بالا از محبوبیت چندانی برخوردار نیستند.
به همین منظور محققان دانشگاه هاروارد با ایجاد حفره هایی مبنی بر الگویی خاص بر روی کاغذ و قرار دادن آنها در میان لایه هایی از چسب نواری لیزری دورو که با الگویی مشابه کاغذ حفره دار شده بود موفق به تولید کیتهای کاغذی به منظور انجام آزمایشهای پزشکی شدند.
کاغذ پس از قرار دادن نمونه، مایع را از میان حفره ها جذب کرده و حفره ها لایه های کاغذ را برای تشکیل پلکانی سه بعدی به یکدیگر متصل می کنند. نمونه ها از یک سمت این وسیله که از قبل توسط واکنشگرهای متفاوت آغشته شده است وارد تونلهای کاغذ شده و نتیجه را با رنگهای متفاوت به نمایش می گذارد.
به گفته محققان نمونه آزمایشی این وسیله موفق به تعیین میزان قند در نمونه ادرار فرد شده است اما به طور کلی این کیت آزمایشگاهی قابلیت انجام چندین آزمایش را در زمان واحد خواهد داشت.
تصویری از نقاط رنگین که نشان دهنده نتیجه آزمایش خواهد بود را می توان برای تعیین و تشخیص بیماری با استفاده از تلفن همراه برای متخصص و یا مرکز کنترل بیماریهای محلی ارسال کرد.
از دیگر ویژگی های این ابزار قیمت پایین، وزن کم و مقاومت بالای آن است که می تواند به عنوان ابزاری مفید به منظور تشخیص و کنترل انواع بیماری ها در کشورهای فقیر مورد استفاده قرار گیرد.


طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازی

جدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *