دانش آی آر
مدرس حوزه علميه قم در واحد همدان: دعا مسبب توليد انرژي در انسان
تعداد بازدید : 845
مدرس حوزه علمیه قم تصریح کرد: ‌امروزه علم ثابت کرده که کلام حاوی انرژی است، پس دعا نیز مسبب تولید انرژی خواهد بود، به همین دلیل در روایات و احادیث بر اهمیت مجالست و همنشینی در دعا و عبادت تأکید شده است.
به گزارش خبرنگار دانشگاه باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران" ایسکانیوز"مدرس حوزه علمیه قم در مراسم پرفیض قرائت دعای عرفه در جمع خیل انبوه دانشجویان مشتاق دانشگاه آزاد اسلامی همدان گفت: دعا، عاملی مهم در رفع مشکلات از جمله تشویش، اضطراب و دلهره است.
حجت‌الاسلام علی‌ گلشنی با اشاره به تأثیر دعا و شرایط روحانی آن، افزود: امروز روانشناسان به این نتیجه رسیده‌اند که دعا، عاملی مهم در رفع مشکلات از جمله تشویش، اضطراب و دلهره است و این کلام امروز روانشناسی مبتنی بر آموزه‌های انبیا است.
وی تصریح کرد: ‌امروزه علم ثابت کرده که کلام حاوی انرژی است، پس دعا نیز مسبب تولید انرژی خواهد بود، به همین دلیل در روایات و احادیث بر اهمیت مجالست و همنشینی در دعا و عبادت تأکید شده است.
وی سپس با اشاره به آن که بسیاری از متفکران و اندیشمندان مسلمان و ایرانی برای ما ناشناخته‌اند، گفت: به راستی آشنایی ما با بوعلی‌سینا و ملاصدرا تا کجاست و چه قدر از خاستگاه فکری متفکران خود اطلاع داریم.
مدرس حوزه علمیه قم به گفته‌های علامه طباطبایی اشاره کرد و افزود: ‌طوری دعا کنید که به قدرت خداوند ایمان تام و تمام داشته باشید.
وی با اشاره به ابیاتی از مثنوی معنوی مولانا در دعوت حق تعالی از بندگان برای حرکت به سمت حق و حقیقت، اظهار داشت: ‌مراتب دعا نیز قابل ذکر و پر اهمیت است، با عنایت به آیات قرآن کریم که خداوند از بندگان فراموش کار گله می‌کند، باید توجه داشته باشیم فقط هنگام گرفتاری‌ها و مشکلات سراغ دعا نرویم.
گلشنی با تأکید بر این که حتی دانشمندان غیر مسلمان نیز به تأثیر دعا آگاه شده‌اند، با اشاره به تحقیقات پروفسور ایموتو در خصوص تغییر شکل مولکول‌های آب گفت: ‌این دانشمند علی‌رغم عدم داشتن اعتقاد به پروردگار تأکید کرده است بهترین شکل و زیباترین شکل مولکول‌های آب به هنگام خواندن دعا و آیات قرآن رخ می‌دهد.
وی در پایان به سخن ‌کارنگی از نویسندگان غربی اشاره کرد و گفت: کارنگی می‌گوید امروز علم روانشناسی همان چیزهایی را به مردم تعلیم می‌دهد که انبیا به مردم آموزش می دادند.
این مراسم با قرائت دعای عرفه و ذکر مصیبت خاندان عصمت و طهارت در مسجد فاطمه الزهرا دانشگاه آزاد اسلامی همدان ودر کنارمزار پنج شهید گمنام تدفین شده در این دانشگاه با حضورگسترده دانشجویان، اساتید، کارکنان دانشگاه و حضور مردم برگزار و بطورمستقیم از شبکه استانی صدا وسیمای مرکز همدان نیز پخش شد.
تاریخ درج : 1387/9/21
منبع خبر :
نام : شهر :