دانش آی آر
تعويض لينوکس با ويندوز و صرفه‌جوئي يک ميليون پوندي!
تعداد بازدید : 715
یک شرکت انگلیسی اعلام کرد با جایگزینی سیستم‌ عامل لینوکس با ویندوز به صرفه‌جوئی یک میلیون پوندی دست پیدا کرده است.
به گزارش روز یکشنبه گروه علمی پژوهشی باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران"ایسکانیوز" مطابق این تحقیق که نتایج آن از سوی مایکروسافت منتشر شده است شرکت انگلیسی Speedy Hire سیستم‌عامل لینوکس و سیستم‌های مبتنی بر نرم‌افزار OpenOffice از روی کلیه رایانه‌های این شرکت جمع‌آوری و به جای آن ویندوز و بسته نرم‌افزاری آفیس جایگزین شدند. دلیل این کار صرفه‌جوئی یک میلیون پوندی اعلام شد که در طی یک دوره زمانی پنج ساله عاید این شرکت خواهد شد.
البته شاید دویست هزار پوند در سال مبلغ قابل توجهی به نظر نرسد اما همین امر که جایگزینی یک سیستم‌ عامل رایگان با سیستم‌ عاملی مانند ویندوز منجر به کسب سود بیشتر و کاهش هزینه‌ها می‌شود خود مطلبی است که احتمالاً پس از این بطور دقیق‌تر از سوی موسسات و سازمان‌های تحقیقاتی و مشاوره‌ای مورد تحلیل و بررسی قرار خواهد گرفت.
"جیمز فلمینگ" مدیر بخش زیرساخت‌های این شرکت می‌گوید: «ما دریافتیم که برای اجرای سیستم‌عامل ویندوز می‌توان از دستگاه‌های قدیمی‌تر مانند Wyse V50 Winterm و Citrix استفاده کرد که هزینه آن بسیار کمتر از پی‌سی‌های معمولی است.»
البته نتیجه مقایسه ما بین یک thin client و یک پی‌سی دسکتاپ جدید امری واضح و مشخص است اما در اینجا صحبت در انتخاب بین Wyse 50 با قیمت پائین‌تر و Wyse 90 است که قیمت بالاتری داشته و لینوکس بر روی آن اجرا می‌شود.
به گزارش مایکروسافت این فاکتور سخت‌افزاری به تنهایی توانست مبلغ یک میلیون پوند را عاید شرکت Speedy Hire کند. آنچه مشخص است این حقیقت است که عوامل کوچک و بزرگ دیگری نیز در این میان دخیل هستند که تاثیر برخی از آنان گاه بسیار پررنگ‌تر و بیشتر از تاثیر سخت‌افزار خواهد بود.
عواملی مانند آموزش، پشتیبانی، مسائل مرتبط با عادات و فرهنگ کارمندان و موارد دیگر چیزهایی هستند که می‌توانند تاثیری بمراتب بیشتر بر روی چنین تصمیم‌گیری‌هایی داشته باشند.
"فلمینگ" در ادامه خاطر نشان می‌کند که نبود پشتیبانی خوب موجب شده بود تا در زمان بروز مشکل هزینه‌های بسیار زیادی به این شرکت تحمیل شود.
تاریخ درج : 1387/9/19
منبع خبر :
نام : شهر :