دانش آی آر
مسئول نهاد رهبري دانشگاههاي استان سمنان در واحد شاهرود: دينداري بدون فهم ديني مضر است
تعداد بازدید : 751
جلسه شورای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود با حضور رئیس ، معاونان و مدیران این دانشگاه و مسئول نهاد نماینگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان سمنان و دیگر اعضاء برگزار شد .
به گزارش روز یکشنبه خبرنگار باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران " ایسکانیوز " حجت الاسلام والمسلمین زارعی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان سمنان در این جلسه با اشاره به تلاش در زمینه ایجاد فهم دینی اظهار داشت : باید فرهنگ دین فهمی توسعه پیدا کند چرا که دینداری بدون فهم دینی مضر است . زارعی افزود : وظیفه اول شوراهای فرهنگی اینست که برنامه های فرهنگی دانشگاهها را سامان دهی کند و طرح فرهنگی ارائه نماید و سپس در اجرا و نظارت بر آن کوشا باشد .
وی اظهار داشت : در این مقوله ابتدا باید از خود شروع کنیم و در اولین گام برای اساتید و کارکنان دانشگاه برنامه و تغذیه فکری داشته باشیم . مسئول نهاد نماینگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان سمنان در بخش دیگری از سخنان خود گفت : اساتیدی که دغدغه دینی ندارند بهتر است وارد مباحث دینی نشوند و درباره مواردی که اطلاع ندارند اظهار نظر ننمایند و این کار را به اهل فن آن واگذار کنند .
حجت الاسلام زارعی در پایان خاطر نشان کرد : در برنامه های فرهنگی باید صبر پیشه کرد همانطور که ائمه اطهار نیز همین روال را در پیش گرفتند .
یادآوری می شود پیش از سخنان حجت الاسلام زارعی ، مسئول دفتر فرهنگ اسلامی دانشگاه آزد اسلامی شاهرود مهمترین محورهای فرهنگی دانشگاه را بر شمرد .
تاریخ درج : 1387/9/19
منبع خبر :
نام : شهر :