دانش آی آر
تا سال 2020 يک پنجم برق اروپا از انرژيهاي تجديد پذير توليد خواهد شد
تعداد بازدید : 587
تا سال دو هزار و بیست ، یک پنجم برق اتحادیه اروپا از انرژیهای تجدید پذیر تولید خواهد شد.
به گزارش شبکه تلویزیونی یورونیوز اتحادیه اروپا در نظر دارد با ایجاد زیرساخت های لازم تا سال دو هزار و بیست ، بیست درصد از الکتریسیته مورد نیاز خود را از انرژی های تجدید پذیر تولید کند.
تغییرات آب و هوایی یکی از عواملی است که مقامات اتحادیه اروپا را به فکر جایگزین کردن سوخت های فسیلی با سوخت های پاک انداخته است.
نیروگاه هایی که از انرژی های فسیلی از جمله کربن و گاز استفاده می کنند مقادیر بسیار زیادی از گازهای گلخانه ای را وارد هوا می کنند.
از روشهایی که می توان برای مقابله با افزایش انتشار گازهای گلخانه ای استفاده کرد مصرف کمتر انرژی ، استفاده از لوازم برقی کم مصرف و خاموش کردن آن دسته از ابزارهای الکتریکی است که از آنها استفاده نمی شود.
آنچه مسلم است این است که بشر همواره به برق نیاز خواهد داشت و این امر باعث شده است که انسانها به استفاده از انرژی های تجدید پذیر روی بیاورند .
استفاده از انرژی باد یا خورشید باعث خواهد شد که گازهای گلخانه ای کمتری در هوا منتشر شود همچنین این امر باعث می شود وابستگی بشر به انرژی های فسیلی کمتر شود.
این عوامل دست به دست هم داده است تا دولت های عضو اتحادیه اروپا تصمیم بگیرند با اتخاذ تدابیری تا سال دو هزار و بیست ، یک پنجم انرژی الکتریکی مورد نیاز خود را از منابع تجدید پذیر بدست آورند.
یکی از بزرگترین نیروگاه های تولید برق خورشیدی در اسپانیا قرار دارد که برق مصرفی سیصد خانه را تامین می کند.
دانمارک نیز از کشورهایی است که به استفاده از انرژی های تجدید پذیر روی آورده است و حدود بیست درصد از برق این کشور از توربین های بادی به دست می آید. دانمارک توانسته است علاوه بر تامین انرژی الکتریکی خود ، مازاد تولید برق خود را به همسایگانش بفروشد.
تاریخ درج : 1387/9/14
منبع خبر :
نام : شهر :