اخبار
منبع :
 
 

به دلیل توانایی قرار گیری این سلولها در مایع، می توان آن را به راحتی در اسپری ها گنجانده و همچنین به صورت محلول در انواع رنگ آن را مورد استفاده قرار داد.

محققان دانشگاه فلوریدای جنوبی، موفق به تولید سلولهای خورشیدی قابل انحلالی شدند که توانایی تولید 7.8 ولت انرژی الکتریکی را خواهد داشت.
به گفته محققان این موسسه، می توان این سلولها را بر روی هر سطحی که در مقابل تابش نور خورشید قرار دارد مانند، اتومبیلها و یا دیوار منازل مسکونی، اسپری و با استفاده از آنها انرژی الکتریکی تولید کرد.
همچنین محققان اظهار داشتند که به دلیل توانایی قرار گیری این سلولها در مایع، می توان آن را به راحتی در اسپری ها گنجانده و همچنین به صورت محلول در انواع رنگ آن را مورد استفاده قرار داد.
بر اساس طرح های ارائه شده برای این محصول، حتی می توان این سلولها را به عنوان رنگ انواع لباسها مورد استفاده قرار داد زیرا این سلولهای کوچک خورشیدی به راحتی توانایی شارژ تجهیزات الکترونیکی کوچکی مانند تلفنهای همراه را داشته و با استفاده از لباسها به عنوان منبع و مولد انرژی، می توان این تجهیزات را در هر زمان و مکانی به راحتی شارژ مجدد کرد.
این سلولها بر خلاف سلولهای خورشیدی رایج از پلیمرهای آلی ساخته شده اند که دارای برخی از قابلیتهای الکتریکی صفحات سیلیکونی بوده و در عین حال قابلیت حل شدن در مایع و قرار گیری بر روی سطوح قابل انعطاف را نیز خواهند داشت.
از اجزای تشکیل دهنده این سلولها می توان به کربن و هیدروژن اشاره کرد که به وفور در طبیعت یافت شده و دوستدار محیط زیست هستند.
آزمایشها بر روی این نوآوری قابل توجه نشان می دهد یک ردیف 20 تایی از این سلولها، قابلیت تولید 7.8 ولت انرژی الکتریکی را خواهد داشت که این میزان انرژی برای فعالسازی یک حسگر یک میکروسکوپ برای رد یابی مواد شیمیایی خطرناک کافی خواهد بود.
گروه تولید کننده این سلولها در حال حاضر در تلاش برای افزایش میزان انرژی الکتریکی تولید شده از 7 ولت به 15 ولت هستند که به اعتقاد آنها دستیابی به این میزان از انرژی به ماه ها مطالعه و تحقیق نیازمند است.

 

طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازی

جدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *