اخبار
منبع :

بهترین سن برای انجام داند اورتودنسی 8 تا 12 سال به شمار می رود به آن دلیل که بالاتر از این سن طول درمان طولانی تر و انجام آن دشوارتر می شود .

دکتر زینب السادات رضویان دندانپزشک درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) واحد علوم پزشکی ایران ضمن بیان این مطلب افزود : در سنین 8 تا 12 سال به دلیل اینکه جوانه های دندان های دائمی هنوز کامل رشد نکرده و نیز رشد استخوانی آنها کامل نشده ؛ بهترین سن برای اورتودنسی به شمار می رود .
وی افزود : در این سنین اگر شکل دندان و فک فرد نیز احتیاج به تصحیح داشته باشد با ساده ترین ابزارها و بدون نیاز به روش های پیچیده و جراحی درمان می گردد .
این دندانپزشک ادامه داد : در افراد بزرگسال به دلیل اینکه دندان ها فرم خود را گرفته اند مدت درمان ممکن است ، 3 تا 4 سال به طول انجامد که در این نوع درمان ابزارها و روش های پیچیده ای استفاده می شود.

سلامت دندان مهمتر از اورتودنسی است

وی با اشاره به اینکه در زمانی که دندان های فرد اورتودنسی است نمی توانند درست مسواک بزنند ؛ افزود : مسواک هایی مخصوص این افراد در داروخانه ها وجود دارد و مسواک زدن را برای اینگونه افراد راحت تر می کند .
دکتر رضویان در پایان توصیه کرد : اگر دندانی نیاز به اورتودنسی داشته و دندان های خراب و پوسیده هم در بین دندان هایش وجود داشته باشد اولویت با ترمیم دندان های خراب او بوده و بعد انجام اورتودنسی لازم است .


طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازیجدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *