اخبار
منبع :
 
 

محققان با قرار دادن یک تک ژن مقاوم در برابر بیماری پاناما در ژنوم موز این میوه را از خرابی و از بین رفتن در مقابل حملات این بیماری مقاوم کردند.

محققان دانشگاه کوئینزلند با ایجاد تغییرات ژنتیکی در میوه موز موفق شدند این میوه را در مقابل بیماری که بروز آن در میان این گیاه بسیار رایج بوده و به راحتی قادر به فلج کردن صنعت تولید آن خواهد شد، مقاوم کنند.
محققان استرالیایی با ایجاد تغییرات ژنتیکی موفق به تولید نوعی جدید از میوه موز شدند که در مقابل بیماری های مخرب و مهلک از خود مقاومت نشان می دهد.
محققان دانشگاه کوئینزلند با قرار دادن یک تک ژن مقاوم در برابر بیماری پاناما در ژنوم موز این میوه را از خرابی و از بین رفتن در مقابل حملات این بیماری که در میان این محصولات بسیار رایج است، مقاوم کردند.
به گفته محققان این بیماری در صورتی که در میان زمین های کاشت موز رواج یابد می تواند صنعت تولید این میوه را فلج کرده و بازار آن را با رکود سنگینی مواجه کند. این بیماری زمانی که وارد خاک شود قابل از بین بردن نبوده و در عین حال به راحتی از طریق آب نیز قابل انتقال خواهد بود.
در حالی که این تغییر ژنتیکی در موز می تواند نقطه امیدی برای ملتهای فقیر آفریقایی برای افزایش تولید این میوه مقوی به شمار رود، کشور استرالیا تبلیغات تجاری به منظور فروش داخلی این محصول را آغاز کرده است.
محققان بر این باورند که ارائه این شیوه می تواند از بروز این اختلال در صنعت تولید موز جلوگیری کرده و در آینده زمینه مقابله با انواع بیماری های گیاهی را در انواع محصولات کشاورزی فراهم آورد.


طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازی

جدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *