اخبار
منبع :


جام جم آنلاین:  سیب افزون بر این‌كه ریه و دماغ را قوت می‌دهد، برای خفقان و تنگی نفس نافع است، اشتهاآور بوده، رنگ روی را روشن می‌كند و قلب را قوت می‌دهد. این میوه مولد خون است و خوردن آن پس از صرف غذا برای تقویت لثه‌ها مفید است. جوشانده سیب در درمان بیماری‌های معده و ریه موثر است.
سیب به دلیل داشتن ویتامین «ب»، برای بیماری اعصاب مفید است. همچنین مقوی مغز است و به همین جهت برای افرادی كه كارهای فكری می‌كنند، فوق‌العاده مفید است. سیب معده را ضدعفونی می‌كند و آب آن تب‌بر است.

سیب دارای آهن، فسفر و ید است. آهنش برای خون، پتاسش برای قلب و یدش برای تقویت غدد نافع است.سیب دهان را ضدعفونی می‌كند. اسید اوریك و دیگر سموم را كه جمع شده‌اند، حل كرده و غده‌های بزاق دهان و ترشحات اسید معده را تقویت می‌كند. به همین جهت سیب برای اشخاصی كه در یك جا نشسته و حركت نمی‌كنند، بسیار نافع است.

مصرف سیب برای اشخاصی كه مبتلا به درد مفاصل و رماتیسم مزمن، نقرس، تب خال و چاقی، امراض ریوی و كبدی شده‌اند، تجویز می‌شود. سیب سنگ كیسه صفرا و كلیه‌ها را حل می‌كند. اگر سیب را موقع خواب با پوست آن بخورند (بشرطی كه بخوبی بجوند) برای یبوست‌های مزمن و سخت مفید است.

كسانی كه هر روز سیب می‌خورند، از سلامتی بیشتری برخوردارند و عمرشان هم طولانی می‌شود.


طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازیجدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *