دانش آی آر
ماشين پرنده در بازارخودرو
تعداد بازدید : 211
یك شركت كوچك اتومبیل سازی در حال تكمیل و ساخت اتومبیلهایی است كه قادر به پرواز با سرعتی بالا هستند.
به گزارش خبرگزاری مهر، شركت مولر - شركتی كوچك در زمینه اتومبیل سازی- در حال ساخت اتومبیلهایی است كه قادر به پرواز عمود و فرود با سرعت بالا خواهد بود.
این شركت در حال حاضر در حال تكمیل دو مدل از این اتومبیلهاست. مدل M400 Skycar به اتومبیلهای مسابقه ای كوچك شباهت دارد و دارای دو سری موتور پروانه ای است كه هنگام بلند شدن از زمین به جهت عمود بر سطح تغییر جهت می دهد و همچنین كابینی از جنس پلاستیك رزینی دارد كه گنجایش چهار نفر را خواهد داشت.
به گفته شركت مولر، این اتومبیل برای افرادی كه بیش از 08 كیلومتر مسافرت نمی كنند مناسب است و در ارتفاع سطح دریا دارای سرعتی برابر 132 كیلومتر بر ساعت است و در ارتفاع 7 كیلومتری با سرعت 364 كیلومتر بر ساعت حركت خواهد كرد.
مدل دوم M200 Neuera نام دارد و به بشقاب پرنده های دو نفره شبیه است. این اتومبیل گرد بوده و دارای كابین گنبدی شكل است. از این مدل می توان در زمینه های مختلفی مانند كشاورزی، نظامی و حمل و نقل استفاده كرد و دارای حداكثر سرعتی برابر 016 كیلومتر بر ساعت است.
هر دو نمونه اتومبیل قابلیت پرواز و فرود عمودی را دارند و می توانند در ارتفاع كمی از زمین نیز به حركت ادامه دهند. این اتومبیلها با استفاده از موتورهای قدرتمند می توانند میزان هنگفتی از انرژی را در فضایی كوچك ایجاد كنند.
همچنین این اتومبیلها به سیستم متعادل سازی مصنوعی مجهزند كه میزان سرعت، شتاب و موقعیت اتومبیل را در هر میلی ثانیه اندازه گیری كرده و اطلاعات به دست آمده را برای تطبیق سرعت با تعادل اتومبیل به موتور گزارش می دهد. با استفاده از این سیستم افراد عادی نیز قادر به استفاده از این اتومبیل ها خواهند بود و راندن چنین سیستمی نیاز به تخصص خاص نخواهد داشت.
مزیت دیگر این اتومبیلها استفاده نكردن از جعبه دنده است و همچنین به دلیل استفاده از اتانول مخلوط با آب در تولید انرژی در این تكنولوژی، خطر ناشی از انفجار یا آتش گرفتن در صورت بروز تصادف، بسیار پایین خواهد بود.
براساس گزارش لایو ساینس، شركت مولر در حال تولید محدود مدل M200 Neurea تا سال 9200 است و مدل دیگر تا سال 2201 ارائه نخواهد شد. قیمت این مدل 010 هزار دلار تخمین زده شده كه در صورت كاهش گنجایش به 05 هزار دلار كاهش می یابد.
تاریخ درج : 1387/7/24
منبع خبر :
نام : شهر :