دانش آی آر
نخستين خودروي الكترونيكي ساخت افريقا رونمايي شد
تعداد بازدید : 193

اولین خودروی تماما الكتریكی ساخت آفریقا در نمایشگاه موتور پاریس به نمایش گذاشته شد.

 

پایگاه اینترنتی روسیه امروز به نقل از سازندگان این خودرو كه ژول نام گرفته است گزارش داد، ژول حدود ? ??درصد انرژی مورد نیاز یك خودروی معمولی را مصرف می‌كند و به هیچوجه گاز آلاینده محیط زیست تولید نمی‌كند.

 

داخل و خارج این خودروی چند منظوره شش نفره را كیت هلفت طراح متولد آفریقای جنوبی كه بعنوان طراح ارشد جگوار معروف شده، طراحی كرده است.

 

ژول از دو بسته باتری یونی لیتیومی مشابه باتری‌هایی كه در تلفن‌های همراه و لپ تاپ‌ها بكار می‌رود، استفاده می‌كند با این تفاوت كه باتری های خودروی ژول بسیار بزرگتر است.

 

شارژ كامل این باتری‌ها ? ?ساعت طول می‌كشد و می‌توان آنها را با استفاده از یك پریز معمولی ? ???ولتی خانه شارژ كرد.

 

خودروی ژول با استفاده از این دو باتری می‌تواند ? ???كیلومتر را بپیماید.

 

همچنین دارنده خودروی ژول آزاد خواهد بود تا برای بهبود علمكرد و هزینه ژول، باتری‌های معمولی با چینش‌های مختلف را جایگزین این باتری‌ها كند.

 

كوبوس میرینگ رییس شركت اوپتیمال انرژی می‌گوید، ? ??درصد از شهروندان در روز مسافتی كمتر از ? ???كیلومتر را با خودرو طی می‌كنند كه بدین ترتیب استفاده از ژول برای رفع احتیاجات حمل و نقلی روزانه مطلوب به نظر می‌رسد همچنین توصیه شده است كه باتری‌های این خودرو را در فاصله زمانی میان ??? شب تا ? ?صبح كه مصرف برق كمترین هزینه را در بر دارد، شارژ شوند.

 

خودروی ژول كه با هدف ورود به بازار بین‌المللی ساخته شده است، حدود پایان سال ? ????در دسترس قرار خواهد گرفت و اندكی پس از عرضه این خودرو در آفریقای جنوبی ، صدور آن آغاز خواهد شد.

 

انتظار می‌رود خودروی ژول با رقابت شدیدی از جانب سازنده‌های بزرگ خودرو مانند تویوتا، جنرال موتورز و میتسوبیشی روبرو شود.

 

تمامی این سازنده‌های بزرگ خودرو وعده داده‌اند كه تا سال ? ????خودروهای الكتریكی خود را به بازار عرضه كنند.

 

سابقه ساخت خودروهای موتوری در آفریقای جنوبی به حدود ? ??سال می‌رسد. در دهه ? ????شركت فورد در ژوهانسبورگ كارخانه‌ای را برای ساخت خودرو افتتاح كرد. امروزه تمام سازندگان بزرگ خودرو از جمله تویوتا، جی.ام، مرسدس، بی .ام.و، اپل، فولكس واگن ، نیسان، میتسوبیشی و مزدا، مكان‌هایی را در آفریقای جنوبی به خود اختصاص داده اند.

تاریخ درج : 1387/7/21
منبع خبر :
نام : شهر :