دانش آی آر
متخصص بيماري هاي پوست و مو/ پيش از ليزر تب خال بايد از داروهاي تب خال استفاده شود
تعداد بازدید : 1190
 انتخاب صحیح بیمار ، انتخاب لیزر صحیح و در میان گذاشتن تمام مطالب لازم در رابطه با لیزر با بیمار از مهمترین نکاتی است که در درمان مشکلات پوستی با لیزر باید مورد توجه قرار گیرد .

دکتر رقیه جبرئیلی متخصص بیماری های پوست و مو و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) واحد علوم پزشکی ایران در خصوص بیماریابی صحیح عنوان کرد : افراد متقاضی لیزر از نظر ابتلا به برخی بیماری ها و همچنین مصرف برخی داروها باید بررسی شوند و به عنوان مثال برای بیماری که به طور مرتب تب خال می زند باید قبل از انجام لیزر داروی تب خال شروع شود .
دکتر جبرئیلی گفت : برای خانم های باردار به هیچ عنوان نباید لیزر صورت گیرد همچنین لیزری که در اطراف چشم کار می شود باید با دقت بسیار صورت گیرد در غیر این صورت ممکن است عوارض چشمی به همراه داشته باشد .
وی همچنین در خصوص انتخاب صحیص نوع لیزر ابراز داشت : برای ضایعات مختلف از دستگاه های مختلف لیزر استفاده می شود و هر کدام از این دستگاه ها ممکن است مناسب پوست خاصی باشد به عنوان مثال در خصوص خال های خونی ممکن است چند دستگاه داشته باشیم و یا در زمینه رفع موهای زاید ، ممکن است موهای کلفت تر به یک لیزر بهتر پاسخ دهند در حالیکه برای موهای نازک تر ممکن است لیزری دیگر مناسب باشد .
دکتر جبرئیلی خاطر نشان کرد : با توجه به نوع ضایعات ، رنگ پوست بیماران و شرایط خود بیمار نوع لیزر برای استفاده بیمار مشخص می شود .
دکتر جبرئیلی در خصوص نکاتی که بیمار باید پس از انجام لیزر رعایت کند ، اضافه کرد : ممکن است انتخاب بیمار و لیزر درست باشد و همه مسایل به درستی انجام شود اما بیمار به علت رعایت نکردن برخی نکات پس از انجام لیزر دچار عارضه شود به طور مثال اگر بیمار در برابر آفتاب قرار گیرد ممکن است که محل لیزر دچار لک شده و حتی ممکن است برخی عفونت های پوستی را نیز سبب شود و امکان آنکه رنگ پوست بیمار تیره تر و یا روشن تر شود نیز وجود دارد .
این متخصص پوست و مو در پایان اظهار داشت : لذا برخی باید توسط پزشکی که در امر لیزر مهارت دارد برای بیمار در نظر گرفته شود و همچنین یک سری نکات نیز باید توسط خود بیمار رعایت شود تا بیمار دچار عارضه نشده و یا اینکه عوارض به حداقل ممکن برسد .

تاریخ درج : 1387/7/8
منبع خبر :
نام : شهر :