دانش آی آر
توليد اتومبيلي با الهام از حرکت مورچه ها
تعداد بازدید : 207
 
 

این اتومبیل قابلیت استفاده در مراکز خرید و توریستی را داشته و در عین حال افراد مسن یا بیمار می توانند از این وسیله برای حمل و نقل خود استفاده کنند.

محققان موفق به ابداع اتومبیلی شدند که با استفاده از سیستم محاسباتی مورچه ها برای یافتن منزل خود بدون نیاز به راننده حرکت می کند.
گروهی از دانشمندان دانشگاه "لالاگونا" در جزایر قناری موفق به ساخت اتومبیلی خودکار بر اساس سیستم مسیریابی در موچه ها شدند.
اتومبیل "وردینو" نمونه اولیه از یک اتومبیل اصلاح شده زمین های گلف است که با استفاده از یک دوربین خارجی، سطح مسیر را احساس کرده و با استفاده از سیستم محاسباتی در مورچه ها برای تعیین مسیر به صورت اتوماتیک اتومبیل را هدایت می کند.
به گفته محققان مورچه ها با استفاده از ردیابی فرومونهای به جا مانده از دیگر اعضای گروه خود مسیر را می یابند و دانشمندان با استفاده از این شیوه و شیوه محاسباتی مورچه ها موفق به هدایت این اتومبیل بدون نیاز به راننده شدند.
دانشمندان بر این باورند که این اتومبیل قابلیت استفاده در زمینه های مختلف از جمله استفاده در مراکز خرید و مناطق صنعتی و توریستی را داشته و در عین حال افراد مسن یا بیمار و یا ناتوان حرکتی می توانند از این وسیله که در حال سپری کردن دوره آزمایشی خود به سر می برد برای حمل و نقل خود استفاده کنند.

تاریخ درج : 1387/7/6
منبع خبر :
نام : شهر :