دانش آی آر
يک متخصص طب فيزيکي توصيه کرد: هنگام نشستن روي صندلي ، پاها را روي هم بياندازيد
تعداد بازدید : 468
 

روی هم انداختن پاها در هنگام نشستن روی صندلی کمر را در وضعیت مناسب تری قرار می دهد .

دکتر شهرام صادقی متخصص طب فیزیکی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) واحد علوم پزشکی ایران در خصوص شیوه صحیح بلند کردن اجسام سنگین از روی زمین گفت : فرد با نشستن کنار جسم سنگین ، آن را به بدن نزدیک و با انتقال وزن آن به عضلات چهار سر ران آن جسم را از زمین بلند کند .
این متخصص طب فیزیکی با انتقاد از عادت های غلط افراد در شیوه نشستن و راه رفتن تاکید کرد : ارتفاع میز کار و مانیتور رایانه باید با قد شخص متناسب باشد در غیر این صورت فرد در دراز مدت دچار گردن درد می شود ، این در حالی است که هیچ ناهنجاری ساختمانی در شخص به وجود نیامده و این درد تنها از عادت های غلط در نشستن ناشی می شود .
دکتر صادقی ادامه داد : وضعیت صندلی باید به گونه ای باشد که در هنگام نشستن زانو ازمفصل ران بالاتر قرار گیرد . همچنین روی هم انداختن پاها باعث خواهد شد تا کمر در حالت بهتری قرار گیرد .
وی در خصوص ویژگی های یک کفش مناسب تصریح کرد : باید سطح بیرونی کفش سفت و سطح داخلی آن که با قوس پا در تماس است نرم باشد تا جاذب ضربه های ناشی از راه رفتن باشد و آنها را به ستون فقرات منتقل نکند و در این میان استفاده از کفش های چرمی مناسب تر است .

تاریخ درج : 1387/7/3
منبع خبر :
نام : شهر :