دانش آی آر
پويانمايي بوستان سعدي ساخته مي شود
تعداد بازدید : 712
پویانمایی «بوستان سعدی» در13 قسمت 10 دقیقه ای با همکاری مرکز صبا و اداره کل تولید پویانمایی شبکه دو سیما در حال تولید است .
در هر قسمت با توجه به حکایت مکتوب سعدی در اشعارش، اتفاقی می افتد که این اتفاقات بیشتر از مسائل روزمره و شرایطی است که ممکن است برای هر شخص پیش آید که از آن به عنوان تجربه و پند یاد می کنیم .
ملوس مراد درباره این مجموعه پویانمایی گفت : در این مجموعه سعی شده از نمادهایی که حاکی از زندگی در قرن هفتم است ، استفاده شود که در این مورد تحقیقاتی نیز صورت گرفت . همچنین در نوع دیالوگ هایی که در این مجموعه استفاده شده است تا حد امکان از کلمات و جمله بندی خاص آن دوران استفاده شود .
در همه داستان ، سعدی نیز به صورت گذرا حضور دارد و از اتفاقات خاص هر داستان نسخه نویسی می کند و گاهی تنها بیتی از اشعارش را متناسب با حکایت داستان زمزمه می کند.
سید ارشاد میرشجاعی؛ طراح شخصیت و طراح استوری برد این طرح نیز گفت : ما سعی کرده ایم در این کار شخصیتها کاملاً ایرانی باشند ، برای همین درباره نقاشی های ایرانی و خصوصیات چهره ایرانی تحقیق کرده ایم تا بتوانیم آنها را در کار اعمال کنیم. برای طراحی شخصیت سعدی، اتودهای زیادی طراحی کردم و با استفاده از تصاویر کتاب ها و مجسمه وی ، اتودها را پیش بردم و پس از رسیدن به طرح دلخواه تصمیم گرفتم تا کمی چهره سعدی را مناسب با مخاطب این کار یعنی کودک و نوجوان نزدیک کنم تا آنها بتوانند راحت تر با آن ارتباط برقرار کنند .
در حال حاضر30 نفر در قسمت های مختلف برای این طرح کار می کنند که بنابر پیش بینی ها ، این کار در سال 1388 به پایان خواهد رسید .
سایر عوامل عبارتند از :
فیلمنامه نویس: مجید راستی
کارگردان و تهیه کننده: ملوس مراد
دستیار کارگردان: نگین طاهری
طراح شخصیت و طراح استوری برد: سید ارشاد میرشجاعی
طراح لی اوت : شهرام شیرزادی
طراح فضا : فاطمه پرداختی
طراح زمینه و پس زمینه : احسان عبداللهی
شف انیماتور : سعید جلالیه
انیماتورها : سعیدجلالیه - بهنام برنجی- شهلاقاسمیان- جواد ابراهیم خانی- نگین طاهری
طراحان میانی : فائزه حسن وری- سحر افتخاریان - گلنوش طاهری- الهه کردلو و محمود جلالیه
طراح دسن : مهشاد پاکروان
چک دسن : نوگل طاهری
مسئول فنی طرح : پوریا سازگار
مسئول کامپوزیت : ابراهیم پناهی شاد
لاین تست : مهدی احمدی فرد - شهاب موسوی
تاریخ درج : 1387/6/30
منبع خبر :
نام : شهر :