دانش آی آر
يک دندانپزشک: درد دندان پرشده پس از گذشت 2 تا 4 ماه نشانه نياز آن به عصب کشي است
تعداد بازدید : 601

یک دندانپزشک گفت : درد دندان پر شده پس از گذشت چند ماه از پرکردن آن ، نشان دهنده آن است که تنها پرشدن برای درمان آن دندان کافی نبوده و نیاز به عصب کشی نیز داشته است .

دکتر رضا آژنگ جراح و دندانپزشک عمومی درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) واحد علوم پزشکی ایران ادامه داد : گاهی ضایعه پوسیدگی در دندان بسیار نزدیک به عصب است اما باز شدن عصب (پالپ دندان) هنگام برداشت پوسیدگی توسط دندانپزشک به چشم دیده نمی شود و یا با وجود نزدیکی به عصب ، دندانپزشک شانس مجددی برای ترمیم بدون عصب کشی به دندان می دهد .
این دندانپزشک با بیان اینکه در این موارد تاج دندان با مواد ترمیمی پر شده و به مدت چند ماه پیگیری می شود ، گفت : گاهی تشکیل عاج ترمیمی (به عنوان یک واکنش دفاعی در دندان) در زیر ماده پر کردنی باعث ترمیم دندان به شکل مطلوب شده و علائمی چون درد و حساسیت به سرما و گرما در دندان متوقف می شود .
دکتر آژنگ با بیان اینکه در چنین مواردی درمان انجام شده کافی بوده و نیاز به درمان عصب نیست ، گفت : اما در صورت دفع نشدن علائم در عرض چند ماه پس از پر کردن دندان و نیز گاهی بدتر شدن آن ، باید مواد پر کردنی خارج شده و درمان عصب صورت گیرد .

تاریخ درج : 1387/6/29
منبع خبر :
نام : شهر :