دانش آی آر
چين موظف شد آزادراه تهران - شمال را دو ساله تحويل دهد
تعداد بازدید : 165
حبیب‌الله اسماعیل‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به اینكه طول آزاد راه تهران شمال 120 كیلومتر بوده كه احداث حدود 65 كیلومتر از آن به چینی‌ها سپرده شده است، اظهار داشت: چینی‌ها تعهد كرده‌اند كار احداث این قطعه را كه بیشتر طول مسیر آن كوهستانی است، به صورت فاینانس طی حداكثر دو سال به اتمام برسانند.
وی افزود: متاسفانه این اواخر طرف چینی‌ دو مورد ادامه كار كمی بی‌میل شده است. ولی این قضیه هیچ ارتباطی به تحریم‌های احتمالی علیه ایران ندارد. زیرا چین با توجه به اینكه بخش اعظم انرژی خود را از ایران تامین می‌كند حاضر به از دست دادن بازار ایران نخواهد بود.
عضو كمیسیون عمران در ادامه خاطرنشان كرد: با توجه به تذكری كه وزارت راه به چین داد و نیز پیگیریهای سفارت ایران در این كشور، طرف چینی برای ادامه كار اعلام آمادگی كرد و انتظار می‌رود تا دو سال دیگر شاهد بهره‌برداری از این قسمت باشیم.
این نماینده مجلس با بیان اینكه احداث این قطعه طول مسیر را از 65 كیلومتر به 30 كیلومتر كاهش خواهد داد، تصریح كرد: در قراردادی كه با چینی‌ها بسته شده است، طرف چینی ملزم شده تا حد امكان از نیروها و متخصصان ایرانی استفاده كند و تنها در موارد معدودی كه امكان استفاده از نیروهای داخلی وجود ندارد متخصصان چینی را به كار بگیرد.
تاریخ درج : 1385/6/28
منبع خبر : www.rah-o-sakhteman.com/official/3051/news-f.asp?r=body&ID=285
نام : شهر :