اخبار
منبع :

یك دانشمند فیلیپینی موفق به ساخت نوعی كامپوزیت جدید ساختمانی از پرهای مرغ و خروس شده است.

به گزارش سرویس «علمی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، وی می‌گوید این ابداع جدید پیشرفت و تحول عظیمی در صنعت ساخت و ساز آسیا به وجود خواهد آورد.

این ماده جدید در برابر ارتش‌های موریانه‌های منطقه مقاوم خواهد بود و همچنین می‌تواند مشكل بزرگ محیط زیست را با ارائه روشی برای معدوم كردن میلیون‌ها كیلو پر مازاد كه در هر سال در این كشور تولید می‌شود، حل كند.

این تحقیق از سوی مناندور اكرا، استاد دانشگاه فیلیپینی انجام شده و بودجه آن را برنامه گرنت‌های محیط زیستی و حفاظتی فورد تامین كرده است.

دستاورد جدید هم به لحاظ اقتصادی و هم به لحاظ محیط زیستی ارزشمند است.

آكرا گفت: این ماده از تركیب فشرده سیمان و پر مرغ و خروس ساخته شده كه می‌توان آن را به طور گسترده در ساختمان‌سازی مورد استفاده قرار داده و جایگزین ورقه‌های چوبی فعلی كرد كه به راحتی توسط حشرات گرسنه تخریب می‌شوند.

وی می‌گوید: هر چند تحقیقات بیشتری در این زمینه باید انجام شود، اما صفحات پری هم برای كف و هم برای سقف و دیوارهای ساختمان قابل استفاده هستند.


طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازی

جدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *