اخبار
منبع :
 
 

این رسانای ارتجاعی می تواند حوزه الکترونیک را در زمینه هایی که تاکنون استفاده از جریان الکتریسیته غیر ممکن بوده را ممکن کند.

محققان ژاپنی ماده لاستیکی جدیدی تولید کردند که هادی جریان الکتریسیته بوده و قابلیت کشش و خمیده شدن دارد.
محققان دانشگاه توکیو ماده لاستیک مانندی را تولید کردند که هادی جریان الکتریسیته بوده و قابلیت کشش و خم شدن را دارد.
در تولید این ماده جدید از تیوبهای نانوکربن (رشته هایی بلند و کش سان از مولکولهای کربن) استفاده شده است که می توانند جریان الکتریسیته را از خود عبور دهند. محققان این ماده را با نوعی پلیمر لاستیکی مخلوط کردند و به آن شبکه ای از ترانزیستورهای بسیار کوچک وصل کرده و آن را آزمایش کردند.
آنها صفحه به دست آمده را به اندازه دو برابر اندازه واقعی آن کشیدند که در طی این آزمایش هیچ گونه از هم گسیختگی در ترانزیستورها و یا خرابی در سیستم رسانایی مواد ایجاد نشد.
این رسانای ارتجاعی می تواند حوزه الکترونیک را در زمینه هایی که تاکنون استفاده از جریان الکتریسیته غیر ممکن بوده است مانند عبور جریان از صفحات منحنی و قطعات متحرکی مثل اتصال بازوهای روباتها را ممکن کند.
جان راجرز محقق دانشگاه ایلینویز گفت: گسترش مواد رسانایی که قابلیت شکل پذیری و انعطاف پذیری را داشته باشند به گروه بزرگی از ابزارهای الکترونیکی این اجازه را خواهند داد که تاثیر بهتری بر بدن انسان داشته باشند و زمینه استفاده از این ابزارها را گسترش دهد.


طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازی

جدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *