اخبار
منبع :

دانشمندان ژاپنی در آخرین دستاورد خود در زمینه ابزار الكترونیك موفق به تولید پلاستیكی شده‌اند كه جریان برق را از خود عبور می‌دهد.

به گزارش سرویس «علمی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تولید این پلاستیك جدید می‌تواند در آینده به ساخت تجهیزات و لوازم برقی تاشو با قابلیت كشیدگی یا خمیدگی منجر شود.

به گفته دانشمندان، این ماده ویژه كه خصوصیات آن از سوی تسویوشی سیكیتانی پژوهشگر دانشگاه توكیو در مجله «ساینس» تشریح شده است، برای سطوح منحنی و كروی و یا حتی برای بخش‌های متحرك قابل استفاده است.

گروه تحقیقاتی سكیتانی این ماده را با استفاده از نانولوله‌های كربنی، یك رشته طولانی از مولكولهای كربن كه می‌توانند جریان الكتریسته را هدایت كند، ابداع كرده‌اند .

این دانشمندان می‌گویند كه نانولوله‌های كربنی را برای تولید ماده اولیه با پلیمر پلاستیكی تركیب كردند. سپس آنها یك شاخه از ترانزیستورهای ظریف و بسیار كوچك را تا این ماده متصل كرده و آن را در مورد آزمایش قرار دادند.

پس از این مرحله پژوهشگران ورقه‌ای از این ماده را تا حدود دو برابر اندازه اولیه آن كشیدند كه دوباره بدون مختل شدن ترانزیستورها و یا از بین رفتن خواص رسانایی ماده به حالت اولیه خود بازگشت و در این كشیدگی هیچ آسیبی به این ماده وارد نشد.

به گفته دانشمندان این ماده رسانای پلاستیكی امكان استفاده از مدارهای الكتریكی را در نقاطی كه پیش از این غیر ممكن بوده فراهم می‌كند. ‌این بخشها شامل سطوح كروی اختیاری و بخشهای متحرك چون مفاصل بازوهای رباتیك هستند.


طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازی

جدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *