دانش آی آر
محققان موفق به توليد پوشاک دافع حشرات شدند
تعداد بازدید : 760
 
 

: این ماده با دوام و ماندگار بوده و تقاضا برای محصولات این شرکت به ‌ویژه در نواحی ساحلی که دارای پشه‌های فراوانی می‌باشد، بیشتر است.

یک شرکت ترکیه‌ای پوشاکی ساخته است که دارای یک ماده‌ دافع حشرات بوده و بدن انسان را از هجوم حشرات مختلف مانند ساس حفظ می‌کند.
تولگا ناربای یکی از اعضای هیات مدیره‌ شرکت "نارکون تکستایلز" Narkon Textiles Inc در این باره گفت : این شرکت برای اولین بار در ترکیه موفق به تولید پوشاک روزمره و معمولی از مواد دافع حشرات شد. این مواد در سرتاسر جهان برای تولید پوشاک بیرون از منزل ب طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرند.
ناربای با اشاره به اینکه شرکت مذکور در فرآیندهای ساخت خود از فناوری نانو بهره می‌گیرد، افزود : در این محصول یک پوشش محافظتی دافع حشرات در اطراف بدن قرار دارد. این پوشش از یک عامل بی بو استفاده می‌شود به این ترتیب دافع حشرات به خوبی از بدن، در برابر ساسها، پشه‌ها، مورچه‌ها، مگسها و سایر حشرات محافظت می‌کند.
وی اظهار داشت : ماده‌ مذکور به طرز قابل‌ توجهی تعداد حشراتی که به اشخاص نزدیک می‌شوند را کاهش می‌دهد. این عامل دافع حشرات توسط Oeko-Tex اصلاح شده است.
ناربای ادامه داد : این ماده با دوام و ماندگار بوده و تقاضا برای محصولات این شرکت به ‌ویژه در نواحی ساحلی که دارای پشه‌های فراوانی می‌باشد، بیشتر است.
شرکت مذکور محصولاتی چون تی شرت و شلوار برای کودکان و بزرگسالان تولید می‌کند که بنا به اظهارات ناربای اخیراً گونه‌های جدیدی از ساسها که موجب ابتلا به تبهای شدید می‌شوند جان چندین نفر را در ترکیه گرفته‌اند و به‌همین دلیل انتظار می‌رود که تقاضای بازار برای این محصولات افزایش یابد.
در آینده لوازم وظیفه‌دار صنعت نساجی را تسخیر خواهند کرد و ناربای با اشاره به این مطلب گفت : ما از چندین سال قبل برای برندهای بزرگ اروپایی، پوشاک تولید کرده‌ایم. یکی از برند‌هایی که ما هم‌ اکنون با وی همکاری می‌کنیم از فعالان بازار در هلند، بلژیک و لوگزامبورگ است. از این رو ما قصد داریم تا محصولات وظیفه‌دار خود را عمدتاً برای مصرف‌کنندگان اروپایی خود عرضه کنیم.

تاریخ درج : 1387/5/9
منبع خبر :
نام : شهر :