اخبار
منبع :

دانشمندان انگلیسی روش جدیدی ابداع كرده‌اند كه با استفاده از آن با بررسی اثر انگشت می‌توان به جنسیت و رژیم غذایی جنایتكاران مظنون پی برد.

 

به گزارش سرویس پزشکی آریا  به نقل از  ساینس دیلی، محققان به رهبری “سرگئی كازاریان” از دانشكده مهندسی شیمی دانشگاه سلطنتی لندن روشی را ارائه كرده‌اند كه در آن اثر انگشت همراه با بازمانده‌های شیمیایی آن‌ها جمع‌آوری و برای ارجاع بعدی دست نخورده نگه‌داری می‌شود.

 

نتایج این تحقیق در شماره اوت نشریه “شیمی تحلیلی” منتشر شده است.

 

در این تحقیق آمده است با این روش می‌توان ردهای به جا مانده مانند باروت، مواد مخدر، تسلیحات بیولوژیكی و یا شیمیایی از افراد را پیدا كرد.

 

این اثر توسط كه روی نوارهای ژلی ثبت می‌شود، با استفاده از میكروسكوپ‌های طیف نما مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرد. نمونه با اشعه‌مادون قرمز برای ارائه جزئیات شیمیایی درخشان می‌شود و سپس بوسیله شناساگر ارایه پردازش می‌شود. این روش در اصل توسط ارتش آمریكا در فناوری موشك هوشمند ابداع شد.

 

اثرهای شیمیایی همچنین ویژگی‌های خاصی افراد را برجسته می‌كند و گیاه خوار یا گوشت خوار بودن یك مظنون را نیز نشان می‌دهد.

 


طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازی

جدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *