دانش آی آر
راه اندازي موزه هاي مجازي صنايع دستي دراستانها
تعداد بازدید : 552
به منظور توسعه آموزش های مجازی صنایع دستی، موزه های مجازی صنایع دستی در همه استان های كشور ایجاد می شود.
به گزارش شبکه خبر به نقل از ایرنا، مسعود اسكندری مدیركل توسعه و ترویج معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی میراث فرهنگی گفت: در همین ارتباط تا پایان امسال آموزش های مجازی برخی از رشته های صنایع دستی و آنچه در بخش سخت افزاری است ، تهیه، تدوین و ارائه می شود.

وی اظهار داشت: آموزش های الكترونیك صنایع دستی به صورت لوح فشرده از دیگر برنامه های در دست اجرا در حوزه آموزش و ترویج صنایع دستی كشور است.

اسکندری تصریح كرد: این لوح های فشرده در برنامه های گردشگران قرار می گیرند تا گردشگری كه به شهر یا روستا می آید در صورت تمایل بتواند این اطلاعات را به راحتی تهیه و آموزش های اولیه را از این طریق بیاموزد.

وی از انعقاد تفاهم نامه با سازمان های بهزیستی، فنی و حرفه ای، زندان ها، بسیج مستضعفان، امور عشایری، بنیاد جانبازان، آموزش و پرورش و دانشگاه ها خبر داد و گفت: براین اساس رشته های صنایع دستی در مراكز مختلف و با مشاركت این ارگان ها به علاقه مندان آموزش داده می شود.

مدیركل توسعه و ترویج صنایع دستی و هنرهای سنتی با بیان اینكه بهترین روش و زمان برای آموزش و آشنایی با صنایع دستی در دوران كودكی و از طریق مراكز پیش دبستانی و دبستان است، گفت: آشنایی و علاقه مند کردن كودكان و نوجوانان با صنایع دستی موجب ترویج این هنر سنتی و بومی می شود .
تاریخ درج : 1387/4/19
منبع خبر :
نام : شهر :