دانش آی آر
محققان و مهندسان فرانسوي/ "AGV" نخستين قطار سريع السير با سرعت 360 کيلومتر در ساعت
تعداد بازدید : 759

محققان و مهندسان فرانسوی قطاری سریع السیر AGV را طراحی و تولید کرده اند که این قطار 7 واگن دارد و در هر واگن 2000 هزار گیرنده وجود دارد و تمامی قسمت های قطار را کنترل می کند و از طریق یک رایانه مرکزی که در یکی از این واگن ها است، هدایت می شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران و به نقل از خبرگزاری فرانسه، AGV نام یک ترن جدید است که سرعت بسیار بالایی دارد و هم اکنون در مراحل آزمایشی قرار دارد؛ این قطار سریع السیر 276، 12 کیلومتر طول دارد این قطار سریع السیر را مهندسان فرانسوی طراحی کردند.

بنابراین گزارش، این قطار سریع السیر PEGASE نام دارد و از 7 واگن ساخته شده است و در هر واگن از 2000 گیرنده که دمای محیط وضعیت چرخ ها میزان جریان الکتریسته و ... را اندازه گیری می کند، تمامی این گیرنده ها دما از طریق یک رایانه مرکزی که در یکی از این 7 واگن است، کنترل می شود.

به وسیله این گیرنده گیرنده ها تمام قسمت های قطار به طور دقیق بررسی و اگر مشکلی پیش آید، فورا شناسایی و اصلاح می شود؛ این قطار سریع السیر 360 کیلومتر در ساعت سرعت دارد این قطار سریع ترین نوع قطار در نوع خود است که باید مسیری را به طور آزمایشی طی کند تا اشکالات لازم در صورت ظهور اصلاح شود.

همچنین به گفته طراحان این قطار می توان سرعت این قطار را کنترل کرد.

تاریخ درج : 1387/4/10
منبع خبر :
نام : شهر :