اخبار
منبع :
رییس بخش مهندسی زلزله مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن اعلام کرد: نخستین تقویم تصویری زمین‌لرزه‌های بزرگ ایران در خرداد ماه جاری از سوی مرکز یاد شده منتشر شد.

«علی بیت‌اللهی» افزود: در این تقویم تصویری، زلزله‌های بزرگ با قدرت شش ریشتر به بالا گردآوری شده و قدیمی‌ترین آن مربوط به سال ?????هجری شمسی مطابق با ????? میلادی است که در شمال گرمسار در استان سمنان رخ داد.

«بیت‌اللهی» که تهیه این تقویم تصویری را به همراه همکاران بخش مهندسی زلزله مرکز مذکور بر عهده داشته است، گفت: از دفترچه راهنمای جامع زمین‌لرزه‌های ایران که توسط مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن منتشر شده در چاپ تقویم یاد شده، استفاده گردیده است .

این مقام مسئول اضافه کرد: براساس اطلاعات گردآوری شده، استان‌های تهران، مازندران، آذربایجان‌شرقی، گیلان و خراسان شمالی دارای زمین‌لرزه‌های بیشتری هستند.

«بیت‌اللهی» مقیاس تقویم تصویری را یک سه میلیون و پانصد هزارم اعلام کرد و گفت: هدف از این اقدام آگاهی مدیران‌، کارشناسان و همه آحاد جامعه نسبت به تقارن رویدادهای لرزه‌ای کشور با ایام سال است و در جدول این تقویم روز، ماه و سال وقوع زلزله معین شده است.

وی از ثبت ساعت دقیق رویداد زلزله و آمار تلفات انسانی آن به عنوان دیگر مشخصات گنجانده شده در این تقویم یاد کرد.

همچنین در این تقویم یکسری از زلزله‌های تاریخی که زمان وقوع آن مشخص نیست، اما سال رویداد ثبت شده است، به چشم می‌خورد.

رییس بخش مهندسی زلزله مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن تصریح کرد: بررسی‌های به عمل آمده در اسناد و کتب در دوره‌های تاریخی نشان می‌دهد که تا پایان سال ? ?????نزدیک به ???? هزار زلزله کوچک، متوسط و بزرگ در کشور به وقوع پیوسته که از این رقم ????? زلزله بزرگ در مقیاس شش درجه ریشتر به بالا بوده است.

وی ابراز امیدواری کرد: تقویم مذکور مورد بهره‌برداری مسئولان ارشد و دست‌اندرکاران بخش‌های ذیربط با موضوع زلزله و ساخت‌وساز قرار گیرد.

«بیت‌اللهی» در پایان تأکید کرد: حساسیت داشتن به مسأله ساخت‌وساز در کشور پیام و نتیجه منطقی توجه به زلزله‌خیز بودن ایران است‌.


طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازی

جدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *