دانش آی آر
سامانه حمل و نقل هوشمند در جاده هاي كشور بزودي نصب مي‌شود
تعداد بازدید : 497
سامانه حمل و نقل هوشمند (ای .تی.اس) در جاده های كشور در آینده نزدیك راه اندازی می شود.
محمد بخارایی، رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، در بازدید از جاده قزوین ـ رشت با بیان این مطلب گفت: با اجرای طرح استقرار سامانه هوشمند، ??? دوربین كنترل سرعت ثابت، ??? تابلو پیام متغیر و ?? باسكول در حال حركت تا پایان امسال در جاده های كشور نصب می شود.
وی میزان اعتبار تخصیص یافته برای اجرای این طرح را ??? میلیارد ریال اعلام كرد و افزود: كنترل هوشمند جاده ها و در نتیجه افزایش ایمنی و كاهش سوانح رانندگی ازجمله مزایای طرح استقرار سامانه هوشمند در جاده هاست.
? وی در ادامه با اشاره به حجم بالای تردد در جاده
قزوین ـ رشت و مشكلات ناشی از ترافیك خودروها در تعطیلات اخیر در این محور ابراز امیدواری كرد: با تكمیل آزادراه قزوین - رشت، استقرار سامانه حمل و نقلی هوشمند و تبدیل راه اصلی این مسیر به بزرگراه و حذف نقاط پر حادثه، ترافیك خودروها در جاده قزوین - رشت ساماندهی و از بروز مشكلات احتمالی در آینده جلوگیری شود . وی افزود: برای اجرای طرح استقرار سامانه حمل و نقلی هوشمند در جاده قزوین - رشت، ?? میلیارد ریال از محل اعتبارات سازمان راهداری و استان قزوین و گیلان اختصاص یافته است . وی یادآور شد: در این طرح ? تخلف سرعت و سبقت غیرمجاز و رعایت نكردن فاصله طولی از سوی رانندگان ثبت و به طور آنلاین به سازمان حمل و نقل و پایانه های استان قزوین و پاسگاه پلیس راه قزوین - رشت گزارش داده خواهد شد .
تاریخ درج : 1387/3/31
منبع خبر :
نام : شهر :