دانش آی آر
اسرائيل سامانه اي مجهز به رادار ساخته كه قادر است، وجود انسان را از آن سوي ديوار تشخيص دهد
تعداد بازدید : 836

اسرائیل سامانه ای مجهز به رادار ساخته كه قادر است، وجود انسان را از آن سوی دیوار تشخیص دهد. این سامانه می تواند جهت عملیات نظامی، جست وجو ، امداد و نجات مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از  سایت هاآرتص ، این سیستم محصول كارخانه صنعتی كامه رو در منطقه صنعتی كفر نتر است .

هدف اصلی از اختراع این سامانه، كاربرد آن در عملیات نظامی، جست وجو ، امداد و نجات است . به عنوان نمونه این سیستم می‌تواند برای سربازان یگانهای ویژه یا نجات افرادی كه در ساختمانهای دچار حریق به دام افتاده اند، به كار گرفته شود.

سامانه مجهز به یك دستگاه رادار است كه با استفاده از امواج رادیوئی ? UWB? ( اولترا واید باند) كار می‌كند . امواج رادیویی این رادار با كمك محاسبه عددی، اطلاعاتی را كه دستگاههای حس گر دریافت می‌كنند ، به تصویری معقول از اشیایی كه در ورای دیوار قرار دارند،
تبدیل می‌كنند.

این سامانه در حال حاضر فقط قادر به شناسایی انسان در آن سوی دیوارهاست .

نخستین نمونه از این سیستم به نام خاور ? ( Xaver 800) 800?توسط كارخانه كامه رو ساخته شد. این سامانه حجیم و سنگین دارای پرده‌ای به ابعاد ? 82?در ? 82?سانتیمتر است كه بر روی یك سه پایه قرار گرفته و حدود ? 10?كیلوگرم وزن دارد.

نمونه‌های سبك تر از این دستگاه نیز توسط همین شركت ساخته شده است روزنامه صهیونیستی، سنگینی و حجیم بودن این سامانه را از معایب آن برشمرد كه به تولید سیستمهای سبكتر وكارآمدتر منجر شد.

این سیستم قادر به نفوذ به همه دیوارهاست، اما دیوارهای محكم فلزی نظیر بدنه كشتی‌ها از تیررس آن مستثنا هستند.

طبق اعلام شركت كامه رو، اسرائیل تاكنون این سامانه را به ارتش و پلیس بسیاری از كشورها در سراسر جهان فروخته است

تاریخ درج : 1387/3/29
منبع خبر :
نام : شهر :