دانش آی آر
هجدهمين خبرنامه حسابدار رسمي
تعداد بازدید : 702

NewsweekLogo.gif

 

شماره 18   شنبه 21  اردیبهشت تا چهارشنبه 25  اردیبهشت  1387

 

 iacpalogo.jpg

 

 

 

 

رده‌بندی مؤسسات حسابرسی برمبنای امتیاز کنترل کیفیت، رسمیت ندارد

 دبیرکل جامعه حسابداران رسمی ایران در گفتگو با خبرگزاری فارس اظهار داشت: اخیراً برخی از شرکت‌ها و سازمان‌ها امتیاز کنترل کیفیت مؤسسات حسابرسی را که به وسیله جامعه تعیین می‌شود، مبنای رده‌بندی و انتخاب مؤسسات حسابرسی قرار می‌دهند در صورتی که تاکنون جامعه حسابداران رسمی ایران با این منظور هیچ گونه رده‌بندی انجام نداده است. متن کامل گفتگو که را در روزنامه‌های جهان اقتصاد، پول، عصر اقتصاد و سرمایه مورخ 25/2/87 به چاپ رسیده است، در سایت جامعه مطالعه فرمایید.

 

 majles.jpg

 

 

 

موفقیت یکی از اعضای جامعه در عرصه سیاست

 جناب آقای دکتر محمد قسیم عثمانی از اعضای جامعه حسابداران رسمی ایران، به عنوان نماینده شهرستان بوکان در مجلس شورای اسلامی ایران انتخاب شده است. جامعه حسابداران رسمی ضمن تبریک، توفیق روزافزون ایشان را در کلیه شئون زندگی و خدمت به حرفه حسابداری و حسابرسی کشور آرزومند است.

 

 maliati.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تخفیف مالیاتی 10 درصدی برای تعاونی‌ها

مدیركل تعاون استان تهران گفت: با تصویب لایحه اجرایی اصل 44، دولت برای حمایت از اعضای تعاونی‌ها 10 تا 50 درصد تخفیف مالیاتی ارائه می‌کند.

محمود حیدری در مراسم آغاز به كار شركت تعاونی مشاوره مدیریت با بیان این مطلب افزود: بر اساس اصل 43 و 44 قانون اساسی یكی از پایه‌های اصلی اقتصاد كشور، تعاونی و دو پایه دیگر نیز دولت و بخش خصوصی است. وی با اشاره به  بند 2 اصل 43 مبنی بر تکلیف دولت برای پرداخت وام بدون بهره و امکانات به افراد برای کمک به اشتغال‌زایی تاکید کرد: تا سال 1393 یعنی پایان برنامه پنجم سهم تعاونی‌ها باید از 5 درصد كنونی به 25 درصد افزایش یابد. مدیركل تعاون استان تهران تصریح کرد: این اقدام نیاز به مداخله دولت دارد تا در فرآیند اهداف چشم‌انداز 20 ساله كشور، تنها 20 درصد اقتصاد مربوط به دولت و بقیه سهم بخش تعاونی و خصوصی شود.

(برگرفته از رسانه مالیاتی ایران)

 

 

 

 aim.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

برگزاری کارگاه آموزشی مهارت‌های مشاوره مدیریت

 انجمن بین‌المللی مدیران ایرانی و سازمان مدیریت صنعتی به منظور ارتقای مهارت‌های عملی و کاربردی در زمینه مشاوره مدیریت، از 22 تا 25 تیرماه سال جاری در محل سازمان مدیریت صنعتی، کارگاه آموزشی برگزار می‌کنند.

هدف‌های دوره، اسامی سخنرانان، استراتژی طراحی دوره و برنامه کارگاه آموزشی در سایت انجمن بین‌المللی مدیران ایرانی به آدرس www.i-aim.org و سازمان مدیریت صنعتی به آدرس www.imi.org در دسترس می‌باشد.

برای ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به مرکز آموزش سازمان مدیریت صنعتی، دفتر برگزاری سمینارها، مراجعه کنید یا با تلفن 22041080 تماس بگیرید.

 

 

 vezarate-darai.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

بیش از پانزده میلیارد دلار از درآمد صادرات نفت، به حساب درآمد عمومی واریز می‌شود

 هیأت وزیران به پیشنهاد معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و به استناد اصل یكصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران با واریز مبلغ 15 میلیارد و 127 میلیون دلار به حساب درآمد عمومی موافقت كرد.

براساس این مصوبه، هیأت وزیران بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران را موظف كرد بر مبنای مبلغ مندرج در جدول شماره (8) قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، موضوع بند "الف" تبصره (2) قانون بودجه سال 86 كل كشور، معادل 15 میلیارد و 127 میلیون دلار از درآمد حاصل از نفت خام را به نرخ ارز تبدیل و معادل ریالی آن را به حساب درآمد عمومی واریز كند.

(برگرفته از سایت وزارت امور اقتصادی و دارایی)

تاریخ درج : 1387/2/31
منبع خبر : سايت جامعه حسابداران رسمي ايران
نام : شهر :