اخبار
منبع :
رییس پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی غرب و شمال غرب کشور گفت: با تحقیقات صورت گرفته برروی جلبک‌های ریز (میکروسکوپی) مشخص شد که می‌توان از این موجودات در برخی مواد غذایی استفاده کرد.

دکتر محمد امین حجازی در گفت وگو با خبرنگار علمی ایرنا افزود:
بعد از انجام تحقیقات برروی انواع جلبک‌های میکروسکوپی ترکیبات غنی شده آن به دست آمد و در محصولاتی مانند ماکارونی، شکلات و بیسکویت مورد استفاده قرار گرفت.

به گفته وی این محصولات در سطح آزمایشگاهی و نیمه صنعتی در کشور تولید شده‌اند که در صدد تولید انبوه آن هستیم.

وی در خصوص خواص جلبک‌های میکروسکوپی توضیح داد: تحقیقات نشان داده که این جلبک‌ها دارای خواص ضد سرطانی ، جلوگیری از تصلب شرایین و تقویت سیستم دفاعی بدن بوده و به دلیل داشتن پروتئین خاصیت ضد توموری نیز دارند.

وی که خود مجری طرح تولید ترکیبات غذایی غنی شده با جلبک‌های میکروسکوپی است ادامه داد: محصولاتی که از این جلبک‌ها به دست می‌آید به عنوان محصولات یا غذاهای فرا ویژه شناخته می‌شوند و علاوه براینکه کاربرد غذایی دارند دارای خواص فیزیولوژیکی و دارویی برای بدن نیز هستند.

حجازی گفت: این جلبک‌ها دارای ترکیبات آنتی اکسیدانی هستند از این رو از پیری زودرس سلول‌ها و بروز سرطان جلوگیری می‌کنند. دارا بودن پروتیین بالا و اسیدهای چرب امگا ? ??و ? ??از دیگر خصوصیات این جلبک‌ها است.

وی ادامه داد: جلبک‌های میکروسکوپی هم در آبهای شور، شیرین و آب دریاها وجود دارند و کشور ما به دلیل دارا بودن دریای خزر از شمال و خلیج فارس از جنوب و دریاچه‌های شور در نقاط مختلف دارای منابع زیادی از این جلبک‌ها است.

به گفته وی شناسایی ، جداسازی جلبک‌های مهم صنعتی ، کشت و پرورش آنها در کشور از دیگر طرح‌های در دست اجرای این بخش است.

رییس پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی غرب و شمال غرب کشور با بیان اینکه دربرخی کشورها از این جلبک‌ها در مواد آرایشی نیز استفاده می‌کنند گفت این جلبکها به صورت قرص، کپسول، مایعات و یا به صورت افزودنی در انواع غذاها و حتی آدامس نیز مصرف می‌شوند.


طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازی

جدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *