دانش آی آر
دانشمندان انگليسي با كمك نانو ذرات جوهرهاي هوشمند ساختند
تعداد بازدید : 511
دانشمندان انگلیسی توانسته‌اند جوهر آبی رنگی بسازند كه بر پایه حلالی بازگشت ناپذیر است.

پایگاه اینترنتی فناوری نانو در گزارشی اعلام كرد، این جوهر چنانچه در معرض نور ماورای بنفش (? (UV?قرار گیرد، تمام رنگ خود را از دست می‌دهد و نسبت به اكسیژن حساس می‌شود.

این جوهر تنها زمانی رنگ اصلی خود را باز می‌یابد كه در معرض اكسیژن قرار گیرد. این پدیده در تصمیم‌گیری خریداران كمك می‌كند و آنها را متوجه تازه‌بودن یا نبودن بسته‌بندی مواد غذایی می‌نماید.

طبق این گزارش، دیوید هازفی و آدریو میلز در دانشگاه‌استراد كلاید انگلستان گفتند، این جوهر آشكار ساز و بازگشت ناپذیر اكسیژن كه بر پایه حلال است، از نانو ذرات نیمه‌هادی فوتو كاتالیست، رنگ احیاكننده و محلول در حلال، افزودنی احیاكننده با قدرت متوسط و پلیمر تشكیل شده‌است.

لایه نازكی از این جوهر - كه از اكسید تیتانیوم، زوج یونی آبی رنگ و حلال در محلول متیلن آبی، گلیسرول و پلیمر زین (? (Zein?تشكیل شده‌است - رنگ خود را در اثر قرار گرفتن در معرض نور ? UV?به‌سرعت (كمتر از ? 30?ثانیه) از دست می‌دهد و در محیطی عاری از اكسیژن همچنان بدون رنگ باقی می‌ماند، اما با قرار گرفتن در معرض هوا، به رنگ آبی اولیه درمی‌آید.

این گزارش افزود، اكسیژن، دشمن غذای تازه است، زیرا موجب فساد غذا می‌شود و باكتری‌ها هم برای رشد خود به آن نیاز دارند.

بنابراین بسیاری از غذاهای بسته‌بندی شده امروزی در محیطی حفاظت شده عرضه می‌گردد كه بوسیله گازهایی مانند نیتروژن، اكسیژن آن كاملا خارج گردیده است.

میلز می‌گوید: "مهم‌ترین مزیت جوهر اكسیژن نسبت به بیشتر روش‌های معمول آشكارسازی اكسیژن، ارزانی و سادگی كار با آن است، خصوصا اینكه تغییر رنگ آن با چشم غیر مسلح قابل رویت است، همچنین چاپ كردن جوهرهای بر پایه حلال، مانند این جوهر بر روی پلیمرهای معمولی كه در بسته‌بندی مواد غذایی به‌كار می‌رود آسان‌تر انجام می‌شود."
میلز ادامه می‌دهد: "یك جوهر حساس به اكسیژن، مانند نمونه ما، می‌تواند برای نشان دادن اینكه اتمسفر اصلاح‌شده همچنان دست‌نخورده باقی‌مانده است به‌كار رود، تا اطمینان حاصل شود كه محصولاتی در هنگام بسته‌بندی، و عرضه آسیب دیده، معیوب و یا خراب نیستند. خریدار می‌تواند خودش مواد غذایی را انتخاب و در صورت فساد، اعلام نماید."
نتایج این تحقیق در مجله ? Analyst?منتشر شده‌است.

تاریخ درج : 1386/11/25
منبع خبر :
نام : شهر :