دانش آی آر
قرائتي: به جز حضرت علي (ع) كسي لياقت جانشيني پيامبر اكرم(ص) را نداشت
تعداد بازدید : 775
رییس ستاد اقامه نماز كشور گفت: به جز حضرت علی ابن ابیطالب (ع) كسی لیاقت جانشینی پیامبر اكرم (ص) را نداشت.


حجت‌الاسلام‌والمسلمین "محسن قرائتی" شامگاه جمعه در مراسم جشن و سرور به مناسبت عید غدیر خم در مسجد امیر جزیره كیش، افزود: غدیر خم یعنی سپردن جامعه و امانت الهی به اهل آن است.

وی با اشاره به تعداد كم شیعیان در سالهای ابتدایی پس از رحلت رسول خدا (ص) گفت: پس از رحلت رسول اكرم (ص) به تدریج تعداد شیعیان علی‌ابن ابیطالب (ع) رشد قابل توجهی داشت.

قرائتی تصریح كرد: رشد تشیع در جهان درسایه تمسك به اهل بیت و زنده نگه داشتن یاد و خاطره عاشورای حسینی میسر شده است.

رییس ستاد اقامه نماز در ادامه برلزوم اتحاد و انسجام اسلامی با توجه به هویتهای مكتبی اشاره كرد و گفت: اتحاد به معنای فراموش شدن هویتها نیست و باید در كنار توجه به اتحاد در برابر دشمنان، هویتهای اسلامی فراموش نشود.

قرائتی در ادامه در تشریح خصوصیات شیعیان خاطر نشان كرد: شیعه بودن شرایط و مسوولیتهای خاصی را در پی دارد و تمام شیعیان باید به تمام جوانب آن توجه كنند.

وی افزود: شیعه علی ابن ابیطالب(ع)باید در كنار به پا داشتن نماز نسبت به اموری همچون پرداخت خمس، زكات و برپایی حج كوشا باشد.

قرائتی تصریح كرد: القابی مانند روحانی، سادات و شیعه علی القابی است كه برای دارنده آن ایجاد مسوولیت می‌كند.

در پایان این مراسم كه با مولودی خوانی مداحان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) همراه بود از سادات حاضر در مجلس جشن سرور و شادی در مسجد امیر كیش، با اهدای هدایایی تجلیل شد.

همچنین به همین مناسبت مجالس جشن دیگری در مسجد خاتم‌الانبیا و دیگر مساجد، حسینیه‌ها و منازل جزیره كیش با حضور اقشار مختلف مردم برپا شده است.

تاریخ درج : 1386/10/8
منبع خبر :
نام : شهر :