اخبار
منبع :
رییس ستاد اقامه نماز كشور گفت: به جز حضرت علی ابن ابیطالب (ع) كسی لیاقت جانشینی پیامبر اكرم (ص) را نداشت.


حجت‌الاسلام‌والمسلمین "محسن قرائتی" شامگاه جمعه در مراسم جشن و سرور به مناسبت عید غدیر خم در مسجد امیر جزیره كیش، افزود: غدیر خم یعنی سپردن جامعه و امانت الهی به اهل آن است.

وی با اشاره به تعداد كم شیعیان در سالهای ابتدایی پس از رحلت رسول خدا (ص) گفت: پس از رحلت رسول اكرم (ص) به تدریج تعداد شیعیان علی‌ابن ابیطالب (ع) رشد قابل توجهی داشت.

قرائتی تصریح كرد: رشد تشیع در جهان درسایه تمسك به اهل بیت و زنده نگه داشتن یاد و خاطره عاشورای حسینی میسر شده است.

رییس ستاد اقامه نماز در ادامه برلزوم اتحاد و انسجام اسلامی با توجه به هویتهای مكتبی اشاره كرد و گفت: اتحاد به معنای فراموش شدن هویتها نیست و باید در كنار توجه به اتحاد در برابر دشمنان، هویتهای اسلامی فراموش نشود.

قرائتی در ادامه در تشریح خصوصیات شیعیان خاطر نشان كرد: شیعه بودن شرایط و مسوولیتهای خاصی را در پی دارد و تمام شیعیان باید به تمام جوانب آن توجه كنند.

وی افزود: شیعه علی ابن ابیطالب(ع)باید در كنار به پا داشتن نماز نسبت به اموری همچون پرداخت خمس، زكات و برپایی حج كوشا باشد.

قرائتی تصریح كرد: القابی مانند روحانی، سادات و شیعه علی القابی است كه برای دارنده آن ایجاد مسوولیت می‌كند.

در پایان این مراسم كه با مولودی خوانی مداحان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) همراه بود از سادات حاضر در مجلس جشن سرور و شادی در مسجد امیر كیش، با اهدای هدایایی تجلیل شد.

همچنین به همین مناسبت مجالس جشن دیگری در مسجد خاتم‌الانبیا و دیگر مساجد، حسینیه‌ها و منازل جزیره كیش با حضور اقشار مختلف مردم برپا شده است.


طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازی

جدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *