اخبار
منبع :
رئیس اداره امور معادن و اكتشافات معدنی سازمان صنایع و معادن استان گلستان از بهره برداری تنها معدن ید كشور در بهمن ماه سال جاری با نام «ایچه» خبر داد. «داریوش زیادلو» در گفت و گو با ایرنا افزود: گواهی كشف این ماده مهم معدنی در استان چندی پیش ،پس از حفر چند حلقه چاه و تعیین عیار ید منطقه، از سوی سازمان صنایع و معادن استان و كشور صادر شد. به گفته وی، هم اینك بهره بردار معدن ید استان گلستان در قالب شركت«كانسار خزر» به فعالیت مشغول است. زیادلو ادامه داد: ذخیره قطعی این معدن سه هزار و ???تن و میزان سرمایه گذاری آن ??/?میلیون ریال است. به گفته وی، این معدن برای ??نفر در استان به طور مستقیم شغل ایجاد كرده است.
وی افزود: بهره برداری از معدن ید استان گلستان، ایران را در رده ?كشور تولیدكننده ید جهان قرار داده است و نقش مؤثری در پویایی اقتصاد استان و كشور دارد. زیادلو ادامه داد: كارخانه فرآوری تنها معدن ید كشور نیز در نیمه دوم سال جاری و همزمان با دهه فجر در استان به بهره برداری می رسد. وی افزود: علاوه بر این از ابتدای سال جاری، سه پروانه بهره برداری دیگر نیز برای معادن «زغال سنگ دوآب، شرق كلات و بقچه (صدف)» صادر شده است. زیادلو ادامه داد: ذخیره قطعی این معادن ???هزار و ???تن و استخراج سالانه آنها هشت هزار و ???تن می باشد كه موجبات اشتغال ??نفر را در استان فراهم كرده است. رئیس اداره امور معادن و اكتشافات معدنی سازمان صنایع و معادن گلستان افزود: همچنین در این مدت یك مجوز برداشت برای معدن «نوده» استان صادر شده كه استخراج سالانه آن ??هزار تن انواع سنگ لاشه آهكی است. هم اكنون در استان گلستان ??معدن در زمینه زغال سنگ،سنگ نسوز(بوكسیت)، سنگ لاشه آهكی، صدف كوهی، واریز(شن و ماسه) كوهی و ید فعالیت دارند.

طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازیجدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *