اخبار
منبع :
قائم‌مقام مدیرعامل شرکت آواژنگ سیستم در غرفه این شرکت در پنجمین نمایشگاه بین‌المللی حمل‌و نقل‌و خدمات شهری و صنایع وابسته در رابطه با تاثیرات صنعتIT بر حمل‌ونقل گفت: با توجه به هوشمندسازی خودروها در سراسر جهان نیاز روز افزونی در همگام شدن با این روند احساس می‌شود که یکی از اصلی‌ترین دستگاه‌ها برای هوشمندسازی خودروها CAR PC یا همان رایانه اتوموبیل است.
 

نیما مختارزاده خصوصیات و شرایط طراحی چنین دستگاهی را بر اساس استانداردهای صنعت خودرو بسیار مهم خواند و در خصوص بکارکیری اجزاء و قطعات عیراستاندارد در خصوص این وسیله در خودرو هشدار داد.

وی در رابطه با این دستگاه توضیح داد: به تجهیزات رایانه‌ای که مطابق شرایط خاص خودرو طراحی و ساخته شده باشند و قادر به انجام پردازش‌های متداول بوده و به راننده و سرنشینان وسیله نقلیه در ایجاد امنیت و آسایش و ناوبری وسیله نقلیه کمک نماید CarPC گفته می‌شود. این سیستم از یک پردازنده مرکزی، یک پنل مانیتور، درایو DVD و سنسور GPS تشکیل شده است که هرکدام از تجهیزات در جای مخصوص و مطمئن قرار می‌گیرد.

او ادامه داد: در جهت تعامل با خودرو سازهای ایرانی مجموعه آواژنگ سیستم محصولی را تحت عنوان RahAVA CarPC تولید کرده تا بتواند گامی ملی در جهت برآورده ساختن نیازهای ناوگان حمل‌ونقل کشور بردارد. قائم‌مقام مدیرعامل آواژنگ سیستم موارد استفاده CarPC را چنین تشریح کرد: موقعیت‌یابی و مسیریابی با استفاده از فناوری GPS، ثبت اطلاعات مسیر و کنترل از راه دور خودرو و اعلام خودرو به مرکز، سیستم‌های چندرسانه‌ای جهت پخش انواع فرمت‌های رایج صوتی و تصویری (Multimedia Entertainment)، انواع نرم‌افزارهای اداری کاربردی و آرشیو اطلاعات، سیستم عیب‌یابی خودکار خودرو و گزارش موارد احتمالی به مرکز، سیستم کارکیت برای تلفن همراه با استفاده از تکنولوژی Bluetooth، ضبط تصاویر دوربین‌های نصب شده در داخل و خارج وسیله نقلیه و امکان ارسال مستقیم آنها به مرکز، امکان ارتباط با اینترنت از طریق شبکه‌های بی‌سیم و GPRS و دزدگیر با قابلیت کنترل از طریق اینترنت و سیستم تضمین امنیت خودرو (Immobilizer)

او همچنین افزود: البته امکان نصب هرگونه نرم‌افزار سازگار با سیستم‌عامل دستگاه فوق بنا به نیاز کاربر وجود دارد ولی در سیستم‌های فوق کلیه امکانات برای استفاده راحت و بهینه از سیستم CarPC در نظر گرفته شده است. مختارزاده ادامه داد: سیستم‌هایCarPC جهت نصب در خودروهای شخصی، عملیاتی، تجهیزات نظامی، تجهیزات دریایی و هوایی و توریستی طراحی شده است. در نوع استاندارد CarPC که برای خودروهای شخصی طراحی شده سعی گردیده شده تا بر اساس نوع خودرو طراحی مجزایی صورت گرفته شود تا مانیتور و DVD حتی‌المقدور در داخل پانل طراحی شود و قابل سرقت نباشد ولی در بقیه موارد سیستم رایانه براساس سفارش مشتری طراحی و در جای مخصوص و قابل دسترس تعبیه می‌شوند.

نسخه‌های محدود شده‌تری از این وسیله به نام AVL امکان ردیابی مسیرهای طی شده توسط وسلیه نقلیه و ارائه گزارش‌های مدیریتی بر عملکرد ناوگان حمل‌ونقل نظیر نظارت بر مسیر و مسافت طی شده، تخطی از سرعت مجاز، ورود یا خروج از محدوده‌های تعیین شده، زمان و مکان توقف خودرو، نظارت بر مصرف سوخت،‌ ثبت اطلاعات مسیر حرکت و پارامترهای خودرو نظیر دمای موتور، ‌دمای اتاق یا یخچال وسیله نقلیه، بازوبسته شدن هریک از درب‌های خودرو یا کانتینر آن در طول مسیر حرکت یا زمان توقف و غیره را دارد.


طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازیجدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *