دانش آی آر
معاون دانشگاه علوم درياي خرمشهر: علوم دريايي نقش كليدي در روند توسعه اقتصادي دارد
تعداد بازدید : 448
معاونت پژوهشی دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر گفت: علوم دریایی نقش كلیدی در روند توسعه اقتصادی و اجتماعی كشور دارد.

دكتر "وحید یاوری" در گفت و گو باایرناافزود: بیش از ? 80?درصد حمل و نقل كالا وبازرگانی جهانی متعلق به دریا وازطریق ناوگان دریایی صورت می‌گیرد.

وی اضافه كرد: اهداف كلی تعریف شده این دانشگاه در حوزه آموزشی تربیت نیروی متخصص ودرحوزه پژوهشی انجام تحقیقات علمی و پژوهشی برای بهره‌برداری و استفاده بهینه از دخایر دریایی و حفاظت ازاین ذخایر است.

یاوری گفت: اخیرا راه اندازی دانشكده در رشته‌های مرتبط به اقتصاد و مدیریت دریا در مقاطع كارشناسی ارشد و دكترا در برنامه كوتاه مدت دیده شده است.

معاونت پژوهشی دانشگاه علوم وفنون دریایی خرمشهرافزود: طرح جامع آموزشی این دانشگاه تنظیم و تهیه شد واین طرح مورد تصویب وزارت علوم وآموزش عالی قرار گرفته و برای اجرا ابلاغ شده است.

وی اظهار داشت: چهار دانشكده برای این دانشگاه تعریف شده وازاین تعداد سه دانشكده از جمله دانشكده علوم دریایی، منابع طبیعی و اقتصاد و مدیریت دریا فعال شده‌است.

یاوری گفت: هم اكنون رشته زیست‌شناسی دریاو فیزیك دریا درمقاطع كارشناسی و كارشناسی ارشد تدریس می‌شود و در مقطع دكترا در رشته فیزیك دریا مجوز دریافت كردیم.

معاونت پژوهشی دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر افزود: در برنامه‌های آتی این دانشگاه در طرح توسعه آموزشی به گرایش‌های تخصصی زیست شناسی دریا ، فیزیك و شیمی دریا می‌پردازد و به همت اعضای هیات علمی دانشگاه شهید چمران اهواز آموزش رشته شیمی دریا در مقطع دكترا مراحل نهایی خود را طی می كند و به زودی به دانشگاه ابلاغ خواهد شد.

تاریخ درج : 1386/8/30
منبع خبر :
نام : شهر :