دانش آی آر
امكان استفاده ازنقشه اهواز در رايانه‌ها و تلفنهاي همراه مهيا شد
تعداد بازدید : 629
همزمان با هفته دولت امكان استفاده ازنقشه اهواز در رایانه‌ها و تلفنهای همراه شهروندان مهیا شد.

مدیر نقشه برداری خوزستان سه‌شنبه درگفت و گو باایرنا گفت: این اقدام با تهیه نرم‌افزاری با عنوان سامانه ناوبری همراه(سانا) عملی شده است.

"آرش صفایی اصلی" افزود: نرم افزار سانا سیستمی به منظور نمایش تمامی اطلاعات مكانی و توصیفی شهر اهواز به صورت جامع تهیه شده است.

وی توضیح داد: این نرم افزار مبتنی براطلاعات مكانی و توصیفی تفضیلی و به هنگام شده‌است و قابلیت‌های متعددی در زمینه نگهداری، دسترسی، نمایش، جست وجو، بازیابی، گزارش‌گیری و سایر توابع مورد نیاز برای استفاده در سه نوع قالب كاربرد دارد.

صفایی اصلی این قالبها راشامل نمایش اطلاعات جغرافیایی ازطریق رایانه‌های رومیزی، از طریق اینترانت و اینترنت در رایانه‌های رومیزی و نمایش اطلاعات جغرافیایی اهواز تحت رایانه‌ها و تلفنهای همراه برشمرد.

مدیرنقشه‌برداری خوزستان‌گفت: هم‌اكنون سیستم‌اهواز برای استفاده در رایانه ها و تلفنهای همراه راه‌اندازی شده و مقدمات طراحی برای استفاده رایانه‌های رومیز نیز فراهم شده است.

وی از جمله قابلیتهای این سیستم به امكان جست وجوی اماكن و معابر مهم شهری نظیرمراكز بهداشتی، آموزشی، خدماتی، فرهنگی، تجاری ، تفریحی، هتل‌ها، موزه‌ها، آژانس هااشاره كرد.

صفایی اصلی بااشاره به اینكه این نرم افزار در گوشیهای تلفن همراه مجهز به سیستم ? PDA?قابل اجراست، ازآغاز تهیه نرم‌افزای مشابه برای جست وجوی اطلاعات مكانی ? 24?شهراستان خبر داد.

مدیر نقشه برداری خوزستان اضافه كرد: هم اكنون این نرم افزار در مركز نقشه برداری خوزستان قابل تهیه و قیمت آن حدود پنج میلیون ریال است.

تاریخ درج : 1386/6/7
منبع خبر :
نام : شهر :