اخبار
منبع :
دانشمندان آمریكایی با هدف نقشه برداری از بستر دریای قطب شمال سرگرم آغاز یك ماموریت تحقیقاتی چهار هفته‌ای هستند.

به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس از لندن، نشریه "فایننشال تایمز لندن" روز جمعه گزارش داد، هدف از اجرای این پروژه یك میلیون دلاری، جمع آوری اطلاعات برای حمایت از یك ادعای ارضی است كه آمریكا قصد دارد در "كمیسیون حدود فلات قاره" مطرح كند.

روسیه و نروژ اطلاعاتی در این زمینه به این كمیسیون ارائه داده‌اند و حقوقدانان پیش‌بینی می‌كنند كه كانادا و دانمارك نیز دست به اقدام مشابهی بزنند.

این ادعاها بر اساس "كنوانسیون سازمان ملل در زمینه قانون دریا" كه بر بسیاری از تصمیمات در زمینه چگونگی تقسیم نفت قطب و حقوق كشتیرانی حكومت خواهد كرد، مطرح می‌شوند.

كنگره آمریكا به دلیل مخالفت اعضای این كنگره كه نگرانند این پیمان باعث از بین بردن حاكمیت ملی و گسترش قدرت‌های سازمان ملل شود، این پیمان را تایید نكرده است.

قرار است كمیته روابط خارجی سنا آمریكا ماه آینده در زمینه تایید این پیمان یك جلسه بررسی برگزار كند.طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازیجدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *