اخبار
منبع :

مراسم رونمایی از نخستین جلد مسند 27 جلدی امام علی (ع) اثر علامه «عزیز‌الله عطاردی» روز گذشته (شنبه) در موسسه فرهنگی خراسان برگزار شد.


در این مراسم علاوه بر علامه «عطاردی»،‌ «حجت‌الاسلام نورالهیان» رئیس سازمان مدارس و حوزه‌های عملیه‌ی ایرانیان خارج از كشور،‌ «احمد مسجد جامعی» رئیس كمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران، «احمد جلالی» رئیس كتابخانه ملی و نماینده سابق ایران در یونسكو، مهندس «باقریان» رئیس سابق سازمان برنامه و مشاور حجت‌الاسلام خاتمی، «طه عبدخدایی» اولین رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، «مرتضی رضایی‌زاده» معاون خبرگزاری قرآنی ایران و تعدادی از مدیران حال حاضر و سابق فرهنگی كشور حضور داشتند.

آیت‌الله عطاردی در ابتدای این جلسه با بیان این مطلب كه مسندنویسی مختص به اهل سنت نبوده و در بین علمای شیعه نیز مرسوم بوده است، به بیان تاریخچه‌ای از آن پرداخت.

وی تصریح كرد:‌ جریان‌های فكری و سیاسی قرن سوم و چهارم كه بیشتر تحت تأثیر خلفای بنی‌عباس بودند، در مسیر این حركت انحرافاتی به وجود آوردند.

این محقق و پژوهشگر علوم دینی، در بخش دیگری از سخنان خود درباره‌ی منابع و كتب مورد استفاده در تألیف مجموعه‌ی مسند امام علی (ع) توضیحاتی ارائه كرد.

 عطاردی:
جریان‌های فكری و سیاسی قرن سوم و چهارم كه بیشتر تحت تأثیر خلفای بنی‌عباس بودند، در مسیر این حركت انحرافاتی به وجود آوردند

عطاردی، كتاب‌های تاریخ و سیره ائمه، كتب بزمی و رسائل جهان اسلام را از جمله‌ی این منابع ذكر كرد و افزود: تمام مسند‌هایی كه در این كتاب آورده شده، براساس منابع اصیل اسلامی و كتب علمای قدیم بوده است.

این نویسنده كتب دینی در بخش دیگری از سخنان خود به بیان سابقه و تاریخچه موسسه فرهنگی «خراسان» پرداخت و هدف آن را نشر آثار علمای خراسان عنوان كرد.

استاد عطاردی توضیح داد: این مركز در سال 1370 تأسیس شده و اولین كتاب آن «تاریخ آستان قدس» بود كه به خاطر امام رضا (ع)؛ دل و مغز خراسان منتشر شد و تاكنون نزدیك به 80 جلد كتاب در این موسسه چاپ شده است.

وی تأسیس هیأت علمی و كسب مجوز انتشار مجله‌‌ای از سوی این موسسه را از اهداف خود بیان كرد و افزود: برای این كار نیازمند حضور جوانان و شخصیت‌های فرهنگی هستیم.

حجت‌الاسلام نورالهیان كه اداره‌ی جلسه را به عهده داشت، از علامه عطاردی سئوالی مبنی بر اینكه به كدام اثر خود بیشتر علاقه دارید، پرسید كه وی در پاسخ از نسخه نهج‌البلاغه خود نام برد.

همچنین دكتر «محمد رجبی» رئیس موسسه‌ی فرهنگی «اكو» آمادگی خود را برای ایجاد ارتباط بین علما و دانشمندان برخی از كشورهای عضو اكو و موسسه‌ی خراسان و آیت‌الله عطاردی اعلام كرد و گفت: آیت‌الله عطاردی به نوعی تاریخ گمشده‌ی این كشورها را زنده كرد.

 تكمیل مسندهای ائمه:
با انتشار كامل مجموعه‌ی 27 جلدی مسند امام علی (ع)، مجموعه مسندهای آیت‌الله عطاردی درباره ائمه با 70 جلد به پایان می‌رسد

استاد آیت‌الله حاج شیخ عزیز‌الله عطاردی با بیش از نیم قرن تلاش خستگی‌ناپذیر علمی، در جهت اعتلای فرهنگ تشیع در ایران، كارنامه‌ای درخشان در عرصه‌ی پژوهش، تألیف، تصحیح و ترجمه دارد و با بیش از پنجاه عنوان اثر در یكصد مجلد، از نوادر روزگار به شمار می‌رود.

قابل ذكر است با انتشار كامل مجموعه‌ی 27 جلدی مسند امام علی (ع)، مجموعه مسندهای آیت‌الله عطاردی درباره ائمه با 70 جلد به پایان می‌رسد.


طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازی

جدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *