اخبار
منبع : www.isna.ir

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان‌شهر تهران، بازگشت و تکیه بر دانش داخلی و منابع درون زا را شیرین‌ترین درس کرونا دانست و گفت: اتکا به دانش جوانان این مرزو بوم و توجه بیش از پیش به خرد جمعی بسیاری از نیازهای کشور را در زمینه مقابله با ویروس کووید 19 مرتفع کرد.

به گزارش ایسنا، دکتر علیرضا زالی در مراسم رونمایی از دستاوردهای شرکت‌های دانش‌بنیان دانشگاه صنعتی امیرکبیر در مقابله با ویروس کرونا اظهار کرد: تحقیقات و دستاوردهای فناورانه دانشگاه صنعتی امیرکبیر در راستای مقابله با ویروس کووید 19 غرور آمیز و موجب افتخار است.

وی با اشاره به زیرساخت‌های مستحکم علمی این دانشگاه، افزود: دانشگاه صنعتی امیرکبیر با عبور از فضای محدود بین رشته‌ای با رویکردی نوین در حوزه‌های مختلف دانشی و مهارتی در حرکت است.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران همگرایی بین رشته‌ای را ره آورد نگاه‌های عمیق و اصول برجسته مدیریتی هزاره سوم از سوی مسئولان دانشگاه صنعتی امیرکبیر دانست و خاطرنشان کرد: پیشروترین کارگروه‌ها در حوزه‌های مختلف سلامت و مهندسی پزشکی در این دانشگاه طراحی و اجرا می‌شود.

دکتر زالی تاکید کرد: دانشگاه صنعتی امیرکبیر یکی از برجسته‌ترین نقاط اتکا در زمینه تولید و تامین تجهیزات علوم پزشکی در کشور است.

وی افزود: چنانچه بتوانیم در ذیل تفاهم‌نامه‌ها به سمت همگرایی بیشتر علوم مهندسی و پزشکی حرکت کنیم، بخش زیادی از نیازهای حوزه سلامت کشور را تامین خواهیم کرد.

دکتر زالی، صرفه‌جویی در حوزه اعتبارات و نقطه رسیدن به اقتصاد مقاومتی را در گرو تامین تجهیزات پزشکی دانست و گفت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر با دراختیار داشتن نیروهای جوان متخصص و دانش کافی می‌تواند در سریع‌ترین زمان ممکن به نیازهای حوزه سلامت پاسخ مثبت دهد.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، بازگشت و تکیه بر دانش داخلی و منابع درون‌زا را شیرین‌ترین درس کرونا توصیف کرد و افزود: اتکا به دانش جوانان این مرز و بوم و توجه بیش از پیش به خرد جمعی با نگاهی به درون بسیاری از نیازهای کشور را در زمینه مقابله با ویروس کووید 19 مرتفع کرد.

دکتر زالی افزود: خیزش حماسه گونه شرکت‌های دانش‌بنیان در عرصه‌های نوین و مختلف بحران کرونا را نشان از اقتدار و شجاعت دانشمندان و محققان برجسته این مرز و بوم دانست.

به گفته وی، ایجاد فرآیند همگرایی و طراحی نیازهای عرصه سلامت با دانش مهندسی صنعتی می‌تواند بسیار راهگشا باشد.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران حضور مهندسان در فضای واقعی درمان را ضروری دانست و تاکید کرد: بی‌تردید استقرار مهندسان در فیلدهای درمان و صحنه‌های عملیاتی سلامت همانند اتاق عمل، آزمایشگاه، بخش‌های تصویربرداری و سایر حوزه‌ها بسیار با اهمیت است.

وی فعالیت 28 شرکت دانش‌بنیان در زمینه غربالگری، تشخیص، درمان و سرایت‌پذیری اجتماعی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر کار ارزنده و شایسته تقدیر دانست.

دکتر زالی با اشاره به تامین تجهیزات تشخیصی فرآیند غربالگری (کیت های تشخیصی) افراد مضمون، مبتلا و ردیابی بیماران مبتلا به کووید 19 را دستاورد محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر ذکر و خاطرنشان کرد: بی‌تردید ردیابی بیماران مبتلا می‌تواند به میزان قابل توجهی در زمینه ریشه‌کنی کووید 19 اثرگذار باشد.

وی اعلام نتیجه آزمایش ویروس کووید 19 در بازه زمانی 55 دقیقه‌ای را از دیگر دستاوردهای مهندسان دانشگاه صنعتی امیر کبیر دانست و توضیح داد: اعلام نتیجه تست‌ها در کوتاه‌ترین زمان ممکن نیز می‌تواند به میزان قابل توجهی از بار انتقال بیماری بکاهد.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان‌شهر تهران، تجاری‌سازی و تولید انبوه کیت‌های تشخیصی را خواستار شد و گفت: باید نیازهای فعلی کشور در مقابله با ویروس کرونا در سریع‌ترین زمان ممکن تامین شود.

دکتر زالی با اشاره به ابعاد روانی شیوع ویروس کرونا، توضیح داد: در روزهای آغازین شیوع کرونا در کشور به سرعت مواد ضدعفونی کننده موثر دست و سطوح در کشور کمیاب شد که خوشبختانه با ورود بخش‌های مختلف به این حوزه بخش قابل توجهی از نیازها تا به امروز مرتفع شده است.

وی تولید ضدعفونی کننده‌ها بر پایه غیر الکلی و طراحی هوشندانه نرم‌افزارهایی با هدف به حداقل رساندن حضور کارکنان در ادارات را یکی دیگر از دستاوردهای متخصصان دانشگاه صنعتی امیرکبیر ذکر کرد و افزود: به حداقل رساندن چگالی و تراکم افراد در سطح ادارات و شهر می‌تواند به ریشه‌کنی کرونا کمک شایانی کند.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران طراحی ونتیلاتورهایی برای بیماران بدحال کرونایی با مشورت جراحان و متخصصان ریه را ضروری دانست و توضیح داد: ونتیلاتورها در ساده‌ترین شکل ممکن می‌توانند تجهیزاتی علاج‌بخش و نجات‌دهنده تلقی شوند، ولی تجهیزاتی که برای درمان بیماران کرونایی در فاز نهایی استفاده می‌شود، ویژگی‌های پیچیده و منحصر بفردی دارند.

دکتر زالی در ادامه حجم بالای مقالات q1 در این دانشگاه را نشانگر اصالت تحقیقات و دانش منحصر بفرد محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر ذکر کرد و از افزایش شاخص ارجاعات بین‌المللی این دانشگاه طی دوسال اخیر خبر داد.

در بخش دیگری از این نشست دکتر سید احمد معتمدی، رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز با اشاره به تاریخچه  همکاری‌های دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با دانشگاه امیرکبیر اظهار کرد که نتایج مطلوب این تعاملات، سرمایه‌گذاری در حوزه دانش‌بنیان و ارتقای سلامت در کشور را به همراه داشته است.

دکتر معتمدی تصریح کرد: با تغییر برنامه راهبردی فعالیت‌های خود را با بحث نوآوری، فناوری و مهارت درون‌زایی شروع کردیم تا با این دید باعث ارتقای مهارت‌های دانشجویان هنگام فارغ‌التحصیل شدن آنها باشیم. بر این اساس برنامه مهارت‌های صنعتی دانشگاه امیرکبیر امسال، جهش بالایی در جذب صنعت داشته است.

وی افزود: سرمایه‌گذاری در حوزه زیر ساخت‌ها باعث ورود 28 شرکت دانش‌بنیان به صورت جدی‌تر در عرصه علم شده که این سرمایه‌گذاری‌ها در بحران کرونا، نشان‌دهنده مقاومت در مقابل این ویروس بوده است.

رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر افزایش قراردادهای صنعتی، نوآوری و فناوری و مهارت‌افزایی را از جمله مهمترین اهداف این دانشگاه دانست و از رشد دو برابری قراردادهای صنعتی این دانشگاه خبر داد.

دکتر معتمدی در ادامه حرکت به سمت تبدیل شدن دانشگاه‌ها به دانشگاه‌های نسل سوم مورد تاکید قرار داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، در مراسم رونمایی از دستاوردهای شرکت‌های دانش‌بنیان دانشگاه صنعتی امیر کبیر در مقابله با ویروس کرونا که 25 خرداد ماه در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد، تفاهم‌نامه همکاری مرکز نوآوری سلامت بین دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و دانشگاه صنعتی امیرکبیر با هدف ایجاد سرمایه‌گذاری در صندوق مشترک سلامت نیز به امضا رسید. 

انتهای پیام


طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازیجدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *

 
سیستم تعمیر و نگهداری بهبود - PM