اخبار
منبع : www.isna.ir

مدیرکل امور دانشجویان غیر ایرانی سازمان امور دانشجویان از تدوین مصوبه جدید ورود و خروج دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل در دانشگاه‌های داخلی خبر داد و گفت: بر اساس قانون جدید تمامی امور مربوط به ورود و خروج دانشجویان خارجی در دانشگاه مبدأ انجام می‌گیرد.

به گزارش ایسنا، دکتر عبدالحمید علیزاده در نشست خبری که امروز در سازمان امور دانشجویان برگزار شد به جزئیات مصوبه جدید هیات دولت دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل در دانشگاه‌های داخل اشاره کرد و گفت: بر اساس درخواست رسمی وزارت علوم در خصوص وضعیت این دانشجویان مصوبه‌ جدیدی از سوی هیات وزیران تدوین شد که بر اصلاح قانون تردد اتباع بیگانه که مصوبه سال 1310 صورت گرفته، در واقع آئین‌نامه اجرایی این قانون در سال 1352 به تصویب هیات وزیران رسید و به استناد این آئین‌نامه و ماده 3 آن هر فرد خارجی دارای اقامت قانونی که شامل دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل در دانشگاه‌های داخلی می‌شود به ازای هر بار خروج از کشور باید ابتدا به سازمان امور دانشجویان وزارت علوم مراجعه کند و درخواست رسمی خود را ارائه دهد.

وی در ادامه تصریح کرد: بر اساس قانون فوق سازمان امور دانشجویان پس از دریافت درخواست دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل در دانشگاه‌های داخل برای خروج از کشور، با اداره مهاجرت و گذرنامه ناجا هماهنگی‌های لازم را انجام می‌دهد و پس از اخذ جواز خروج، آنها می‌توانند از کشور خارج شوند و پس از سه ماه نیز موظف هستند به کشور بازگردند. در غیر این‌صورت جواز و اقامت آنها غیر معتبر می‌شود و مجددا باید مسیر اخذ اقامت را تکرار می‌کردند.

مدیرکل امور دانشجویان غیر ایرانی سازمان امور دانشجویان ادامه پیشنهادی را از سوی رئیس سازمان امور دانشجویان در وزارت علوم در خصوص شرایط خروج و ورود دانشجویان خارجی ارائه کردیم و این پیشنهاد خوشبختانه در هیات وزیران طی روزهای گذشته تصویب و به وزارتخانه‌های علوم، بهداشت، خارجه و کشور ابلاغ شده است.

دکتر علیزاده تصریح کرد: بر اساس مصوبه جدید به استناد اقامتی که دانشجویان خارجی در بدو ورود به از پلیس گذرنامه دریافت می‌کند با هماهنگی دفاتر کنسولی وزارت علوم در دانشگاه‌ها بدون اخذ مجوز خروج یا مهاجرت می‌تواند از کشور خارج شود. طبیعتا شیوه نامه مربوطه در این زمینه را تنظیم خواهیم کرد و به دانشگاه‌ها ابلاغ می‌کنیم.

وی در پایان تاکید کرد: اتفاق خوبی که افتاده این است که همه امور دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل در دانشگاه‌های داخل اعم از رفاهی، آموزشی، کنسولی و ... در دانشگاه‌های محل تحصیل آنها پیگیری خواهد شد و مطمئنا دانشگاه‌ها و دانشجویان نیز از این خبر استقبال خواهند کرد.

انتهای پیام


طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازیجدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *

 
سیستم تعمیر و نگهداری بهبود - PM