اخبار
منبع :
پژوهشگران مكزیكی با دستكاری ژنتیكی ذرت، واكسن خوراكی بیماری نیوكاسل در پرندگان را تولید كردند.
به گزارش موسسه اطلاع رسانی توسعه فناوری زیستی، نیوكاسل بیماریی است كه مهمترین عامل مرگ و میر پرندگان در كشورهای در حال توسعه به شمار می رود.
" اكتاویو گوئه‌ره‌رو آندراده" و همكارانش از مركز پژوهش‌ها و علوم پیشرفته "گواناخواتو" بخشی از ? DNA?ویروس نیوكاسل را به ذرت منتقل كردند.
در بدن جوجه‌هایی كه از این ذرت تغذیه كردند پادتن‌های ویروس نیوكاسل تولید شد و میزان پادتن تولیدی در حد واكسن‌های تجاری بود.
"فرانتس دلبرگ" از شبكه توسعه مرغداری مكزیك، این بیماری را یكی از مهلك‌ترین بیماری‌های پرندگان توصیف كرد و افزود رساندن واكسن تجاری به دست میلیون‌ها مرغدار كم درآمد در سراسر جهان مشكل بزرگی است و این نوع ذرت ممكن است بتواند این مشكل را حل كند.
وی موفقیت این روش را بسته به آن دانست كه ذرت تراریخته (دستكاری ژنتیكی شده) تا چه حد در دسترس كشاورزان فقیر قرار گیرد.
وی ادامه داد كشاورزان فقیر و زنان كه بخش عمده‌ای از مرغداران خرده‌پا را در كشورهای فقیر تشكیل می‌دهند معمولا به ندرت به فناوری‌های نوین دسترسی پیدا می‌كنند.
نتایج این پژوهش در مجله ? TRANSGENIC RESEARCH?به چاپ رسیده است.

طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازیجدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *