اخبار
منبع : peykeiran.com

قانون :  "ولادیمیر پوتین"، نخست‌وزیر روسیه در مصاحبه‌ای که متن اصلی آن در شبکه یوتیوب منتشر شده است، گفته که زرتشت، پیامبر ایران باستان در جنوب روسیه متولد شده است.
به گزارش قانون به نقل از وب‌سایت پراودا، ولادیمیر پوتین که گفته شده با یک خبرنگار ایرانی مصاحبه کرده است، با اشاره به تاریخ مشترک ایران و روسیه گفته است که اکنون مدارکی وجود دارد که نشان می‌دهد زرتشت در جنوب روسیه، جایی در جنوب کوه‌های اورال، متولد شده است.
نخست‌وزیر روسیه گفته است: "ایران کشور مادر دین‌ها یعنی‌ دین زرتشت است. برخی از کارشناسان دین زرتشت را پایه و اساس دین‌های اسلام، مسیحیت و یهودیت می‌‌دانند. اما بر پایه‌ برخی از پژوهش‌ها، دین زرتشت در خطه‌ روسیه و در جنوب اورال زاده شده و پیروان این آیین بزرگ در هنگام مهاجرت عظیم به خطه‌ ایران، این آیین را با خود به آنجا بردند."
پوتین گفته است" :منظور آن است که تاریخ دو کشور و ریشه‌های دادوستدهای فرهنگی‌شان ژرف‌تر از آن است که بشود در آغاز تصور کرد."
 متن کامل سخنان پوتین را می‌توانید از اینجا بخوانید.


طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازی

جدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *