اخبار
منبع :
دانشمندان در آمریكا موفق به ساخت یك «مینی قایق» شده‌اند كه با انرژی آب حركت می‌كند.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، این مینی قایقی با مهار كردن انرژی موجود در سطح آب خود را پیش می‌راند.

پژوهشگران دانشگاه پیتزبورگ درباره تكنیكی كه قایق ابداعی آنها را به حركت در می‌آورد می‌گویند: این قایق در واقع تنش‌های سطح آب در اطراف خود را با یك ضربه الكتریكی بی‌ثبات می‌كند و این عمل باعث می‌شود كه قایق با استفاده از نیروی كشش طبیعی در سطح آب حركت كند.

استاد سونگ وون چو كه سرپرستی این پژوهش‌ را عهده‌دار بوده می‌گوید: این روش در حقیقت مكانیسمی كارآمد و با هزینه كمتر را برای ربات‌ها و قایق‌های كوچك كه وظیفه كنترل و نظارت بر كیفیت آب در اقیانوس‌ها، دریاچه‌ها و یا سایر منابع آبی را بر عهده دارند، ارایه می‌كند.

چو تاكید كرد: چنین ابزاری كه توان «خودرانشی» دارند هم اكنون موجود هستند اما تفاوت سیستم جدید آن است كه هیچ قطعه محركی ندارد و دارای یك الكترود كم مصرف برای تولید تكانه الكتریكی است كه این الكترود هم می‌تواند از باتری‌ها، امواج رادیویی و یا حتی انرژی خورشیدی، نیروی مورد نیاز خود را دریافت كند. این دستاورد در كنفرانس سیستم‌های میكروالكترومكانیكال سال 2009 در انستیتو مهندسان برق و الكترونیك ایتالیا ارایه شده است.

طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازیجدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *