اخبار
منبع :
در سومین سالروز در گذشت دكتر سعیدكاظمی آشتیانی موسس پژوهشكده رویان ، یكی از آرزوهای دیرینه آن مرحوم در اصفهان به بار نشست.
به گزارش شبكه خبر به نقل از واحد مركزی خبر، همكاران زنده یاد دكتر كاظمی آشتیانی در پژوهشكده رویان پایگاه تحقیقات علوم سلولی اصفهان امروز موفق شدند، گوساله شبیه سازی شده را در هفت ماهگی به دنیا آورند.

این گوساله شبیه سازی شده كه حدود 10 دقیقه پس از تولد زنده بود به علت افزایش حجم مایع هیدروآلانتوئیس در شكم مادر متاسفانه نتوانست پس از تولد به حیات خود ادامه دهد.

این در حالیست كه محققان و پژوهشگران كشورمان یك هفته پیش از تولد این گوساله برای نخستین بار در عملی كم نظیر در جهان موفق به كاهش حجم مایع هیدروآلانتوئیس از گاو حامل این جنین شبیه سازی شده و تخلیه آن شده بودند.

محققان پژوهشكده رویان پایگاه تحقیقات علوم سلولی اصفهان امیدوارند چند گوساله شبیه سازی شده در گاوهای حامل را در آینده نزدیك به دنیا آورده و تحقیقات خود را در زمینه همانند سازی در جهان به ثمر رسانند.

طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازیجدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *