اخبار
منبع :
محققان با استفاده از نانو سیلیسها سطح دندان انسان را با زبری در سطح نانو صیقل دادند.
محققان دانشگاه كلاركسون با به كارگیری فناوری نانو توانستند شیوه ای جدید در جرم گیری و صیقل دادن سطح دندانها ارائه كرده و از تخریب مینای دندان و ایجاد پوسیدگی در دندان انسان جلوگیری كنند.
محققان دانشگاه كلاركسون با استفاده نانو ذرات سیلیس موفق به ارائه روشی برای محافظت از دندانهای انسان در برابر پوسیدگی و تخریب مینای دندان شدند.
با تلفیق تكنولوژی های صیقل دادن سطوح كه در صنایع مواد نیمه رسانا مصرف فراوانی دارند محققان با استفاده از نانو سیلیسها سطح دندان انسان را با زبری در سطح نانو صیقل دادند. در این صورت عمق زبری به جا مانده از فرایند صیقل دادن بر روی دندانها تنها چند نانومتر خواهد بود.
به اعتقاد متخصصان دندانهایی كه به این شیوه جرم گیری می شوند بسیار لغزنده شده و در این صورت باكتریهایی كه عامل تخریب در مینای دندانها می شوند توانایی استقرار بر روی سطح لغزان دندان را نخواهند داشت و قبل از استقرار بر روی سطح دندان به راحتی قابل زدودن هستند.
به گفته محققان با وجود اینكه از گذشته ذرات سلیس برای جرم گیری دندانها مورد استفاده قرار می گرفت تا به حال نانو ذرات آن در این فرایند مورد استفاده قرار نگرفته بود.
ابداع محققان دانشگاه كلاركسون به همراه جزئیات آن در نشریه معتبر Dental Research كه در سراسر جهان دارای مخاطبان فراوانی است، منتشر شده است.

طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازیجدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *

 
سیستم تعمیر و نگهداری بهبود - PM