اخبار
منبع :
محققان اعلام کردند شهاب سنگ ها نقشی بسیار اساسی در پیدایش حیات بر روی زمین ایفا کردند.
محققان شرایط برخورد شهاب سنگ ها به زمین که در ابتدای تشکیل منظومه شمسی در چهار میلیارد سال پیش بسیار زیاد اتفاق می افتاده است را در آزمایشگاه بازسازی کردند.
این شهاب سنگ ها موسوم به کوندریتیک از گرد و غبار ناشی از تشکیل خورشید بوجود آمده بودند و حاوی کربن، آهن و نیکل، عناصر شیمیایی اصلی برای پیدایش ملکول های آلی و پیچیده تر، بودند.
بنا به نتایج این تحقیق که در مجله نیچر ژئوساینس منتشر شد تیمی از دانشمندان ژاپنی به سرپرستی یوشیهیرو فوروکاوا این عناصر شیمیایی را به حرارت چهارصد و پنجاه درجه سانتیگراد در مدت شش ساعت رساندند تا هر گونه ردی از عناصر الی در ان از بین برود و سپس ان را با سرعت بسیار بالا رها کردند و بدین ترتیب سعی داشتند تا شرایطی را که در ان کوندوریت ها به اقیانوس اولیه روی زمین برخورد کردند را بازسازی کنند.
زمین چهار میلیارد و پانصد میلیون سال پیش در پی برخورد سیارک ها تشکیل شد. اقیانوس اولیه بر روی زمین چهار میلیارد و سیصد میلیون سال قبل وقتی که تعداد این برخورد ها کاهش یافت به وجود آمد و در آن هنگام دمای سطح زمین کاهش یافت و این باعث شد تا آب جو زمین متراکم شود.
دانشمندان در پایان آزمایش خود متوجه شدند که بر اثر برخورد ملکول های آلی از جمله اسیدهای چرب، امینه ها، و اسیدهای امینه به وجود امده است و در نتیجه اعلام کردند که ملکول های آلی بر روی زمین از ترکیب ناشی از برخورد شهاب سنگ ها به وجود آمده اند.
دانشمندان ژاپنی تصریح کردند اکثریت ملکول های الی ضروری برای تشکیل حیات در نتیجه برخورد اشیایی فرازمینی حاوی اهن و کربن سخت بوجود آمده اند.
وجود یک اقیانوس شرطی لازم و اولیه برای هیدروژنی کردن کافی کربن برای تشکیل و ترکیب ملکول های حیاتی و شکوفایی زندگی بر روی زمین بود.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از پاریس، دانشمندان ژاپنی اعلام کردند برخورد شهاب سنگ ها در طی صدها میلیون سال پس از تشکیل منظومه شمسی بسیار زیادتر و شدیدتر از برخورد در جریان ازمایش انها صورت می گرفت در نتیجه ماده الی اولیه باید بسیار فراوان تر، متغیر تر و پیچیده تر از انچه است که انها در ازمایشگاه به ان رسیده اند.

طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازیجدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *

 
سیستم تعمیر و نگهداری بهبود - PM