اخبار
منبع :

استفاده از روش فیشور سیلانت ، به عنوان پیشگیری و درمان ضایعات پوسیدگی دندان ها کاربرد دارد اما این روش برای دندان های شیری معمولا استفاده نمی شود .

دکتر مهتاب ذبیحی داندانپزشک در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) واحد علوم پزشکی ایران گفت : شیارهای آناتومیک در سطح دندان ها و نواحی مستعد شروع پوسیدگی دندانی می باشد که برای رفع آن یک روش مهم و نسبتا رایج برای جلوگیری از پوسیدگی سطوح الکوزال و شیارها مسدود کردن این شیارها یا فیشور سیلانت در دندان های خلفی است که با استفاده از مواد رزینی و روش ساده اسیراچ کردن انجام می شود ، چنین پوششی ممکن است از گسترش ضایعات پوسیدگی زای اولیه و زودرس جلوگیری کند و یا به طور کامل مانع شروع پوسیدگی گردد .
این روش چون شیارها و فرو رفتگی های سطح الکوزال دندان را مسدود می کند از مصرف فلوراید که بیشترین تاثیرش در پیشگیری از پوسیدگی در سطوح صاف دندان هاست با ارزش تر است . ضمنا این تفاوت در مقایسه با ترمیم دندان که نیاز به تراش ندارد ، ارجحیت عمده دارد .
دکتر مهتاب ذبیحی یاد آور شد : روش فیشورسیلانت ، هم یک روش پیشگیرانه است و هم سبب درمان ضایعات پوسیدگی زا می شود .
ولی باید توجه داشت که به طور معمول این روش برای دندان های شیری توصیه نمی شود . لذا در 2 سال اولیه پس از رویش دندان های دایمی ، باید عمل مسدود کردن شیارها انجام گیرد .


طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازیجدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *