اخبار
منبع :

تیم‌های‌ خودرو شیمیایی (کمیکار) دانشگاه‌های اراك و صنعتی امیرکبیر ماهشهر، رتبه دوم مسابقات بین المللی خودروهای شیمیایی را كسب كردند.

به گزارش خبرنگار علمی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در این مسابقات که از تاریخ سوم تا ششم آگوست (13 تا 16 مرداد) در شهر دالیان چین برگزار شد، تیم دانشگاه صنعتی بابل هم موفق به کسب جایزه ویژه بخش طراحی وساخت خودرو شد.

طلعت كرمی، عضو تیم کمیکار دانشکده فنی مهندسی دانشگاه اراک در گفت‌و‌گو با ایسنا خاطرنشان كرد: در مسابقات خودروهای شیمیایی (Chem-E-Car) كه با هدف فراهم آوردن زمینه‌ای برای ارتقای توان علمی و عملی دانشجویان مهندسی شیمی و مشاركت آنها در زمینه ساخت خودرو با سوخت‌های جایگزین برگزار می‌شود، دانشجویان در طراحی و ساخت خودروهای كوچكی كه نیروی محركه آن‌ها با سوخت‌هایی غیر از سوخت‌های فسیلی یا با انجام یك واكنش شیمیایی تامین شود، رقابت می‌كنند.

وی تصریح كرد: مسابقات خودروهای شیمیایی چین در بخش دانشجویی دوازدهمین نشست كنفدراسیون مهندسی شیمی آسیا و اقیانوسیه در شهر دالیان برگزار شد كه شامل دو بخش جداسازی شیمیایی (Chem-Sep) و عملی(رقابت خودروها) بود. موضوع، مسابقه طراحی و ساخت خودروهایی بود كه با استفاده از الكل حركت می‌كردند و دانشجویان باید در مرحله جداسازی، با طراحی برج‌های تقطیر، الكل مورد استفاده در خودرو را از محلول آب و الكل جداسازی و در مرحله عملی (Chem-E-car) با خودروهایی كه طراحی كرده و ساخته بودند، رقابت می‌كردند.

كرمی با اشاره به این كه تیم کمیکار دانشکده فنی مهندسی دانشگاه اراک در بخش پوستر سومین دوره مسابقات دانشجویی خودروهای شیمیایی كه آبان ماه گذشته در دانشگاه تهران برگزار شد، رتبه اول را كسب كرده بود، خاطرنشان كرد: تیم ما در مسابقات چین نیز به همراه تیم دانشگاه صنعتی امیركبیر واحد ماهشهر رتبه دوم را كسب كرد.

وی در پایان با بیان این كه این تیم علی‌رغم موفقیت در مسابقات داخلی در مرحله ثبت نام در مسابقات چین با مشكلات زیادی مواجه بوده است به ایسنا گفت: مشكل اصلی ما تاخیر در اطلاع از زمان برگزاری مسابقات و ثبت نام به دلیل عدم اطلاع‌رسانی سوی مراجع داخلی مهندسی شیمی بود به طوری كه برای اطلاع از زمان مسابقه ناگزیر از مكاتبه با انجمن‌های شیمی خارج كشور بودیم و در نهایت از طرف انجمن شیمی استرالیا كه متولی برگزاری مسابقات سطح یك خودروهای شیمیایی است از برگزاری مسابقات چین مطلع شدیم و متاسفانه نهادهایی مثل انجمن مهندسی شیمی حتی در سطح اطلاع‌رسانی هم حمایتی از حضور این تیم دانشجویی در مسابقات خارجی نكردند.


طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازیجدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *