اخبار
منبع :
ذخایر قطعی معدنی كشور با حدود 30‌ درصد رشد در سال گذشته به 40‌ میلیارد تن رسید. محمدحسین بصیری، مشاور وزیر صنایع و معادن در امور معادن و صنایع معدنی، اضافه كرد: در سال گذشته تعداد معادن فعال و غیرفعال كشور نیز با حدود 5/10‌درصد رشد به حدود 4550 معدن رسید. وی ادامه داد: همچنین امسال، میزان تولیدات معدنی با 18‌درصد رشد از مرز 200‌میلیون تن فراتر رفت.
   او با بیان این كه ارزش افزوده بخش معدن در سال 86 نسبت به اهداف برنامه 110‌درصد و سهم معدن در تولید ناخالص داخلی 111‌درصد نسبت به اهداف چهارم تحقق یافته است، افزود: اهداف برنامه چهارم در سال‌جاری، تولید 8/4میلیون تن سنگ تزئینی فرآوری شده بوده كه این میزان با 178‌درصد رشد به 5/8میلیون تن رسید.
   وی ادامه داد: سال 86 پنج‌درصد تولید ناخالص داخلی كشور، 30‌درصد اشتغال، 30‌درصد صادرات و 30‌درصد سرمایه‌گذاری انجام شده در بخش صنعت و معدن، مربوط به معادن و صنایع معدنی بوده است. همچنین 45‌درصد ارزش بازار بورس كشور مربوط به معادن و صنایع معدنی بوده و صنایع معدنی رتبه اول را در تخصیص حساب ذخیره ارزی داشته است.
   مشاور وزیر صنایع تصریح كرد: در سال‌جاری، تولید سنگ ساختمانی با 10‌درصد رشد به بیش از 60‌‌میلیون مترمربع، كاشی با 10‌درصد رشد به 120‌‌میلیون مترمربع و شیشه با هفت‌درصد رشد به حدود 600‌‌میلیون مترمربع رسید. تولید سیمان نیز 15‌درصد رشد داشت.
   وی ادامه داد: در‌حال‌حاضر بیش از 90هزار نفر در بخش معدن مشغول به كارند كه در سال 86 حدود 5/4‌ درصد رشد داشته است. در بخش صنایع معدنی نیز نزدیك به 420هزار نفر مشغول به كار هستند.
   به گفته او، همچنین صادرات مواد معدنی در سال جاری حدود سه‌میلیارد دلار بوده كه از نظر ارزش، 23‌درصد نسبت به سال 84 رشد داشته است.
   مشاور زیر صنایع و معادن با بیان این كه پیش‌نویس قانون جدید معادن با مشاوره بخش‌خصوصی آماده شده و در مرحله نظرسنجی است كه برای تصویب به مجلس آینده ارائه می‌شود، ادامه داد: طرح تدوین استراتژی بخش معدن كشور پیشرفت خوبی داشته و تا اواسط سال87 به اتمام خواهد رسید.
   وی تصریح كرد: در سال‌ گذشته ذخایر زیادی از سنگ‌آهن و مس شناسایی شد كه در‌حال‌حاضر در دست بخش دولتی بوده و برنامه خصوصی‌سازی آن در حال تدوین است. در جهت بومی‌سازی صنعت فولاد و مس نیز برنامه‌هایی در دست اجرا است.
  

طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازیجدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *